Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan kezdjek neki az angolnak?

Insideraccon kérdése:

Hogyan kezdjek neki az angolnak?

Figyelt kérdés
Több helyen olvastam,hogy először meg kell tanulni 1000 szót aztán jöhet a nyelvtan aztán pedig még 2000 szót stb. Ti hogy kezdtetek bele illetve mit javasoltok és,hogy kb mennyi idő lenne a középszintű angol

2021. márc. 3. 08:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez hülyeség. Szavakat, mondatokat, nyelvtant együtt kell tanulni.
2021. márc. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
63%

Először legyen egy alap szókincsed, ehhez a legjobb, ha veszel egy A1-A2-es szókincsű könyvet, és kiszótárazod a szavakat.

A nyelvtanulás elején nagyon tudom ajánlani a Duolingot, jó alapot tud adni, ezt tapasztalatból mondom.

Írásban való beszélgetés gyakorlására a Speaky-t ajánlom.

Ha már van egy alap szókincsed, kezdj el sorozatokat nézni, lehetőleg angol szinkronnal és angol felirattal. A magyar felirat azért nem jó, mert akkor úgyis csak azt fogod nézni, az angol szinkron meg csak háttérzaj lesz. Tapasztalat :D

Később már olvashatsz angol nyelvű cikkeket, hallgathatod az angol híreket. Ami még segít, ha próbálsz angolul gondolkozni néha.

2021. márc. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 FlowPow válasza:

Nem tudom ki pontozta le a második kommentelőt, pedig igaza van.


Én teljesen egyedül tanultam meg angolul és 2 alatt C1-es az angolom.


Személy szerint nekem a zenén keresztül ment. (Ez sokat segít az alap szókincsben) Biztosan vannak olyan angol dalok amiket fejből tudsz. Keress rá a szövegükre, naponta jegyezz meg csak 3 szót jelentéssel együtt, és hidd el, nagyon hamar lesz egy erős, kezdő szókincsed.

Nagyon fontos, hogy NE(!) a nyelvtannal kezd és NE(!) mondatokat tanulj! Annak a világon semmi értelme.


Sok sikert a tanuláshoz! :) Remélem örömöd leled benne :)

2021. márc. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! Hát kifejezetten kedvenc bandám a beatles szóval nincsenek akkor bajok
2021. márc. 15. 06:18

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!