Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van valami bevalt tippetek,...

Van valami bevalt tippetek, tanulasi modszeretek?

Figyelt kérdés

Adodott egy lehetoseg, hogy nyaron kimehetek Ausztriaba dolgozni abba az etterembe, ahol a baratom is dolgozik (covidot kerlek ne emlegessetek..). Nem beszelek nemetul, de addigra szeretnem megtanulni azokat a szavakat, kifejezeseket, amivel a rendelest esetleg fel tudnam venni (a kollegakkal nem nemetuk kene beszelnem, mert ok sem osztrakok). Jelenleg egyetemista vagyok, ugyhogy szerintem nem lenne lehetetlen 3 honap alatt megtanulni a gasztro alapokat :)

Amiket fontosnak tartok elmondani a hozzaszolasok miatt:

- heti 3-4x 1-1,5 orat tudnek foglalkozni a nyelvvel

- januarban mar elkezdtem, de valahogy nem ereztem hatekonynak a tanulast

- magyaron kivul meg 3 nyelven beszelek es konnyen tanulom a nyelveket

- (+) az jo otlet, ha az etterem etlapjaval egyutt tanulom a nyelvet?


2021. márc. 6. 22:55
 1/4 anonim ***** válasza:
48%

Ne haragudj, de szerintem nincs esélyed. Egy pincér nem csak gasztro témákról beszél. Kezdődik azzal, hogy bejön a vendég, "csókolom, hatan vagyunk, összetolhatunk egy asztalt?", erre azért értelmesen kell reagálni. Aztán az olyasmit, hogy "Pistike csak halrudacskákat eszik, nem tudna valahonnan varázsolni neki?" és "laktózallergiám van, ha a Butterröstit olajban sütik vaj helyett, akkor abban ugye nincs tejtermék?" is érteni kell.


Persze ha csak comi lennél, aki csak rendelést visz ki, és az asztalt rámolja le, akkor az megoldható, mert akkor csak annyit kell tudnod, hogy jó étvágyat.

2021. márc. 6. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A baratom ugy kezdte, ahogy leirtad. Utana, mivel ott el es november ota zarva vannak, azota volt ideje könyvből tanulni. Azelott napi 10 oraban ujra es ujra lejatszodott ez a szituacio igy megjegyezte.

A kerdesem arra vonatkozott, hogy hogyan tudnam megtanulni addig az alapokat es nem arra, hogy van-e eselyem vagy sem. :)

2021. márc. 7. 08:44
 3/4 anonim válasza:
Nyelvet tanulni szerintem könyvekből, ilyen sulis cuccokból nem lehet rendesen. Az alapokat igaz, hogy abból kell megszerezni, de az, hogy tudj kommunikálni, vagy az adott helyen kell élni és napiszinten használni, vagy szerintem sokat segít, ha az adott nyelven nézel sorozatokat, filmeket. Esetleg a barátoddal beszélj, játszatok el szituációkat. Az alapokat pedig könyvekből, appokat lehet letölteni(lehet még van külön témacsoport is, amikből lehet tanulni) duolingo és stb társai, szerintem jók, aztán utána csak akkor leszel jó benne, ha napi szinten benne vagy, tanulsz, gyakorlod és az agyad "átáll" a németre. Szerintem jó dolog, hogy próbálkozol és ha van lehetőséged menj, utazz! Ha kezdetben nem fogsz érteni semmit, ne csüggedj el, mert mindenhez idő kell! Sok sikert
2021. márc. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, minden nyelvnel nehez volt az elejen. Koszonom! :)
2021. márc. 7. 11:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!