Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van olyan angol szótár, ahol...

Van olyan angol szótár, ahol a szavak mellett a "magyaros" fonetikus kiejtésük is szerepel?

Figyelt kérdés

Nem azok a furcsa szimbólumok, hanem hogy hogyan kell kiejteni



Pl. "I went to the cinema last night with my mates."


,,Áj vent tu dö szinema leszt nájt vit máj mécc."



2021. márc. 7. 10:17
 1/9 anonim ***** válasza:
96%

Ma már nincs (Láttam egy 1930 körüli kiadást, abban voltak ilyenek). Minden szakember eltanácsol ettől a rettenet gondolattól. Főleg, mivel nem is egyeznek a hangok és a betűk a magyarral. például a vent meg a leszt magánhangzója annyira egészen más náluk, hogy ordít.

ha nem tudsz két tucat furcsa szimbólumot megjegyezni (bár akkor jogsival se próbálkozz, satöbbi), akkor használd azokat az amerikai szótárakat, amelyekben a kiejtésre más segédlet van.

2021. márc. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Aki már ilyen mondatot tud alkotni angolul, annak nincs szüksége arra, hogy leírják a "magyaros" fonetikus kiejtést.

Angoltanárként a nagyon kezdőknek nem tanítom meg a fonetikus jeleket (sőt, később is elég azokat felismerni a szótárban), de nem is íratom le a magyaros kiejtést sem.

2021. márc. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#2: Nyilván nem ilyen egyszerű szavakra gondoltam, hanem mondjuk a bonyolultabbaknak a kiejtésére mint "debauchery" meg "camaraderie", vagy "pernickety"



Amikre ha ránéz az ember akkor nem igazán tudja hogy hogy kell kiejteni, és nem akarna felsülni vele ha véletlen ki kellene mondani

2021. márc. 7. 10:32
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
remélem nincs. a "furcsa szimbólumok" azért vannak ott, mert azok alapján bármelyik ország szülöttje ki tudja találni a kiejtést (persze ha tudja, melyik jel milyen hangot jelez)
2021. márc. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
#3 wikiszótárban meg lehet hallgatni a kiejtéseket
2021. márc. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom róla, hogy lenne ilyen. Ennek a legfőbb oka, hogy vannak hangok, amiket nem lehet egy betűvel leírni, mert két hang között van. Ezért is találták ki a fonetikus ábécét. Ha gond van a kiejtéssel, akkor tud segíteni, ha megtanulod. Nekem is kéne tudnom, mert tanították, de számomra olyan szinten érdektelen, és használhatatlan volt, hogy soha nem tudtam még egy kettes dogát se írni belőle. Bár #1 kicsit mellé lőtt azzal a két tucattal, mert több, mint 40 van.

Egyébként én már csak azért se értem, hogy angolból mért erőltették nálunk ezt, mert nekem a második idegen nyelv, amit tanulok, az a francia, aminek jóval nehezebb kiejtése van, és ott kijelentette a tanár, hogy nem fogunk fonetikát tanulni, mert előbb válik tudatossá a francia kiejtés.

2021. márc. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez segíthet memorizálni a jeleket:

[link]

2021. márc. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Akkor lehet ideje megismerkednem ezekkel a tünde írásokkal, ha nincs ilyen "bikucsunájos" szótár

😅

2021. márc. 7. 17:47
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
de miért kéne neked ilyen szótár? annyi videó meg hagnfelvétel van a neten
2021. márc. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!