Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Napi 3 óra angol tanulás...

Napi 3 óra angol tanulás mennyire megterhelő munka mellett?

Figyelt kérdés

A terveim szerint napi 3 óra tanulással jutok el B2-es szintre fél éven belül, ami a célom.


Ha csak 1 órát tanulnám, akkor nyílván háromszor annyi idő alatt jutnék el, és azt nem szeretném.


Egyébként hétvégén több időm van, tehát akkor ismételnék, és leteszteltem már, napi 3 óra tanulással is sikerült megjegyeznem mindent, és ahogy említettem nagyon sokat ismételnék.


2021. jan. 7. 10:56
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja igen, az kimaradt, hogy rendes 8 órás munka, ráadásul 3 műszak!
2021. jan. 7. 10:56
 2/5 anonim ***** válasza:

Nagyon emberfüggő, és az se mindegy, hogy mennyire szereted, amit tanulsz.


Én pl. teljesen kikészülnék tőle, ha hetekig minden munkanap után tanulnom kéne és még hétvégén is ezzel kéne foglalkoznom, a nővérem viszont gyerekek + munka mellett simán elvégzett egy mesterképzést az egyetemen, mert ahhoz volt kedve.

2021. jan. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha egyhuzamban letolsz 3 órát, akkor az kb csak annyira produktív, mintha 1,5-2 órát tanulnál, mert már a végén nagyon dekoncentrált leszel.
2021. jan. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Azért írd meg mennyire sikerül tartani.
2021. jan. 30. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem sikerült tartani, és már feleslegesnek is tartom, mert annyi információt meg sem tudok jegyezni hosszútávon.

Egy óra és másfél óra viszont vállalható, kevesebb tananyagot dolgozok fel, és azt sokszor ismétlem, jól begyakorlom, majd másnap még egyszer ismétlem az előző napi anyagot, majd vasárnap az előző 6 napi anyagot ismétlem.

2021. jan. 30. 22:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!