Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi lehet az oka az idegen...

Mi lehet az oka az idegen nyelv tanulási nehézségemnek?

Figyelt kérdés
19 éves érettségiző diák vagyok. Szinte kitűnő tanuló vagyok (4,8) viszont a nyelv tanulás mindig nagyon nehezemre esett. Első osztályban átraktak a tanáraim a német nyelv csoportba angolról, mert az angol csak “nehezebb szinten” folytatódott és egyedül én nem tudtam tartani a lépést. A hangos olvasásom is nagyon rossz volt (kettes). Mai napig ha olvasnom kell az osztály előtt sokszor eldadogom magam. Voltak nálam a diszlexia jelei is, pl. sokszor keverem a bal és jobb oldalt, nem igazodok ki sehogy a térképeken, figyelmetlenségből gyakran felcserélem a 6-os vagy 9-es számjegyeket is, de mindig úgy voltam vele biztos nem vagyok az, mert észrevették volna kiskoromban. Továbbá nagyon jó a logikám, elsős korom óta dicséretes voltam matekból. Nem akarok semmilyen felmentést az érettségin, mert szorgalmas vagyok ezáltal megoldom az ilyen helyzeteket. Viszont egy külföldi dalt se tudok elénekelni, nem hallom ki a szavakat, és nem is tudom kiejteni őket akárhányszor hallgatok meg egy zenét. A ritmus érzékem is nagyon rossz, állítólag ez lehet valami összeköttetésben a nyelvvel. Úgy érzem mintha valami akadályozna az idegen nyelv tanulásomban és nagyon rossz, mert sokat tanulok. A helyesírásom kiskorom óta 3-as volt. Szeretnék egyetemre menni tovább tanulni és csak emiatt keresek választ a problémámra, mert a nyelvvizsga kimeneti feltétel, de pl beszélni és megérteni a kérdéseket számomra szinte “lehetetlen”. Mi lehet a probléma és hova lehetne fordulni vele ennyi idősen?

2021. márc. 7. 12:13
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Még érettségi előtt vagy, vizsgáltasd meg magadat diszlexiára.
2021. márc. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Szia, bár érdemben nem tudok hozzászólni a problémádhoz, megosztanék egy személyes történetet, hátha segít. Szóval, kisebb koromban a szüleim párszor elvittek pszihológushoz, mert elég lusta voltam a suliban, és egyáltalán nem tanultam. Az adott helyen diszlexiával diagszotizáltak. Most ki vagyok én, hogy ezt vitassam, de egyáltalán nem értek egyet. Olvasgattam a tüneteket, de én jó vagyok idegen nyelvekben, nem nagyon keverem az oldalakat, számokat, olvasással sincs már gondom (kisebb koromban nem szerettem). Néha elolvastam valalmit rosszul, de szerintem ez mindenkivel megesik. I mean mond, hogy a gyrost még nem olvastad gyorsnak soha... És ezután a szüleim elmondták a suliban, és 1-2 dolog más lett, pl.: tollbamondásra nem kaptam jegyet. De kb 8. óta minden tollbamondásom egyes, amiért régen nem így volt, az pusztán lustaság. És még a mai napig nem gyűjtöttem elég erőt, hogy ezt megbeszéljem a szüleimmel, pedig eléggé haragszom rájuk emiatt. Már gimibe járok, és csak remélem, hogy itt még nem intézkedtek ezzel kapcsolatban.

Hogy valami hasznosat is mondjak, van egy tippem. Nekem akkor kezdett el nagyon fejlődni az angol tudásom, amikor elkezdtem sorozatokat nézni. Ezt javaslom neked is. Eleinte lehet magyar felirattal, majd angollal, és a nélkül. Illetve, bármit amit szeretsz csinálni, csináld angolul. Lehet ez hülyén hangzik, de pl.: ha szeretsz rajzolni, akkor nézz angol rajzos videókat. Tanuld meg az alap szavakat. Hidd el, egy idő után olyan lesz mintha magyarul néznéd. Mindenesetre sok sikert kívánok, és legyen szép napotok!

2021. márc. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én Asperger-szindrómás vagyok, írásban jó voltam nyelvekből, szóban nem annyira. 15 év némettanulás után tettem nyelvvizsgát. Soha ne add fel!
2021. márc. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!