Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a "legjobb" szó tanulási...

Mi a "legjobb" szó tanulási módszer? (Angol)

Figyelt kérdés
Nektek mi vált be a legjobban? Úgy olvastam sok helyen, hogy a magolas az egyik legrosszabb.
2021. márc. 8. 07:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%

"Legjobb" módszer nincs, mindenkinek más lehet az optimális.


Azt ugyan nem tudom, mit tudnál az angolnál "magolni" - esetleg a szavakat? -, de az sohasem jó módszer.

Egy nyelvet akkor tudsz megtanulni, ha használod, olvasol, fimet nézel, beszélsz rajta, akkor is, ha még nem jól megy. A szavakat is így lehet legjobban megtanulni, ha szövegkörnyezetben jegyzed meg.

2021. márc. 8. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Igen, szó tanulásra gondoltam. B2-C1 között vagyok,csak úgy érzem, eddig nem a legjobb módszerrel tanultam
2021. márc. 8. 07:46
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Én olvasok, rádiót hallgatok. Az ott gyakran megjelenő szavakat az agyam rögzíti. Ha egy-egy szót valamiért külön kell megtanulni, akkor keresek olyan mondatokat, amiben szerepel. (Nem "iskolai" nyelvtanulásról írtam. Én a munkámhoz használom)
2021. márc. 8. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
88%

Én soha nem tanulok szavakat a klasszikus értelemben.

Könyveket olvasok - neten is lehet -, és ha valami nagyon meglepö szóval találkozom, azt megnézem, hogy mi a jelenetése, de ennyi, nem tanulgatom, semmi. De mivel idönként elökerül máshol, más szövegkörnyezetben, ezért egy idö múlva érezni fogom a jelentését.

Ugyanígy filmeket nézek angol szöveggel, felirat nélkül, és csak hallás után keresek meg egy-egy szót.

De nem eröszakkal akarom megérteni az írott/hallott szöveget, nem fordítom, hanem csak "megy", én meg olvasom/hallgatom.

Rengeteget lehet így tanulni, az egyetlen hátránya, hogy nem fogsz tudni jól fordítani, mert a két nyelv külön lesz a fejedben.

2021. márc. 8. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Valóban angol definícioval és példa mondtattal érdemes megtanulni?
2021. márc. 8. 07:53
 6/16 anonim ***** válasza:
79%

NEm kell semmiféle definíció meg példamondat, egyszerüen használod a nyelvet.

Maygarul sem úgy tanultál, illetve tanultad meg a szavakat, hogy elöször egy definíció, utána példamondat, hanem az adott szót hallottad, idövel kialapult benned a kép, hogy mire használják és te is úgy használod.

2021. márc. 8. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
79%
Én is az aktív nyelvhasználatot javaslom, de ha muszáj célzottan szavakat tanulni mondjuk egy dolgozatra, akkor könnyen meg lehet jegyezni egy-egy vicces példamondat segítségével őket,vagy vannak szókártya-appok, ott jelezheted, hogy melyiket tudtad és melyiket nem, és addig tolja az arcodba a nehezebbeket, amíg végre meg nem jegyzed. :)
2021. márc. 8. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Mekem már nincs kimondott szodolgozat.

Azért kérdeztem más tanulási módszereket:)

És köszönömm a válaszokat. Tehát ha olvasok mondjuk egy cikket, nézzem meg az ismeretlen szó jelentését, de ne gorcsoljek a memorizalasara?

2021. márc. 8. 08:21
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan egyszerüen cak "hagyd", hogy a nyelv "ott legyen" veled.
2021. márc. 8. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
82%

+1 az aktív nyelvhasználatra.


Illetve halgass élő podcastokat, ahol a beszélők nem előre megírt szöveget mondanak, hanem csak úgy jön nekik amit mondanak.


A legtöbb előre megírt film, sorozat, könyv "tisztább", mert valaki leült és átnézte, így nincsenek benne ritka kifejezések, az egész lényegre törőbb.


Ettől is jobb, ha élőben beszélsz angolul, pl discordon át, valamit játszani anyanyelviekkel.


A szavak, kifejezések rám úgymond csak ragadnak, pl olvastam valahol, és ha legközelebb szembe jön, már értem.

2021. márc. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!