Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen időközönként kell...

Milyen időközönként kell gyakorolni, felfrissíteni egy nyelvet, hogy ne felejtsem el? Ti hogyan csináljátok, hogyan tartjátok meg a tudást?

Figyelt kérdés
2021. márc. 8. 22:39
 1/7 anonim ***** válasza:
55%
Én pl koreait tanulok igy koreai sorozatokat nézek,hogy jobba fejlődjek
2021. márc. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egy tanult nyelvből a nyelvtudásodat rendszeresen tatarozni kell.


Olyan, hogy nem felejtgetsz belőle valamit rendszeresen, csak akkor lehet, ha szinte folyamatosan használod a nyelvet.


Ez csak az anyanyelvek esetében nincs így, azt azért nehéz elfelejteni.

2021. júl. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Napi szinten, ha folyekonyan akarsz tudni, irni, olvasni, beszelni.

Nem tatarozni kell, hanem hasznalni.

2021. aug. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

#3


Nem mindenkinek vannak külföldi ismerősei, illetve nem mindenki jut ki külföldre.


Az idegennyelvű filmek nézése, idegennyelvű cikkek olvasása meg még bőven a "tatarozás" kategória.

2021. aug. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Filmekkel meg olvasassal nem fogod tudni szinten tartani a nyelvtudasodat. Mar persze szinttol fugg, de ha nagyon magas szinten voltal, eleg konnyu lecsuszni azzal, ha csak passzivan hasznalod.
2021. aug. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ugyanezt mondtam én is ...
2021. aug. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Én az angolt a filmek miatt kezdtem, szóval azóta is angolul nézek sok filmet és a tv-n is az az elsődleges nyelv.
2021. aug. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!