Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ez a mondat mit jelent angolul?

Ez a mondat mit jelent angolul?

Figyelt kérdés

The more we do to you, the less you seem to believe we are doing it.


A választ előre is köszönöm.



2021. márc. 9. 13:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Minél többet teszünk veled/érted(?), annál kevésbé gondolod, hogy mi tesszük.
2021. márc. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Rá kellett keresnem a szövegkörnyezetre, ez egy Mengele idézet. Mondjuk még így sem világos, hogy Mengele fizikai bántalmazásra vagy pszichológiaa manipulálásra gondol, de a jelentése:


Minél inkább bántalmazunk/manipulálunk, annál kevésbé fogod elhinni, hogy valóban csinálunk veled valamit.

2021. márc. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Én is fordítgattam, de biztosra akartam menni,ezért írtam ki ide kérdésnek. Amiatt nem írtam oda, hogy ki mondta, mert nem akartam, hogy ez befolyásoljon bárkit is. Minden esetre elég durva ez a mondata. "Minél inkább bántalmazunk/manipulálunk, annál kevésbé fogod elhinni, hogy valóban csinálunk veled valamit." Köszönöm szépen, de tényleg.
2021. márc. 9. 14:18
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
"Nem akartam, hogy ez befolyásoljon"? Pedig a szövegkörnyezet nélkül ennek semmi értelme nem lett volna. Ha legközelebb ilyen kérdést teszel fel, ne ragadd ki a kontextusból. Máskülönben nem lehet lefordítani.
2021. márc. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia Kérdező!


A mondat jelentése:


The more we do to you, the less you seem to believe we are doing it. -


Minél többet teszünk veled, annál kevésbé látszik úgy, hogy te elhiszed, hogy mi megtesszük.



The more we do to you - minél többet teszünk veled


The more - Többet/minél többet


We do - mi teszünk


To you - veled (rajtad elvégzünk valamit, te vagy az áldozata)


The less - kevesebb/kevésbé/annál kevésbé


You seem to believe - úgy látszik, hogy hiszel


You - te


seem - látszik/néz ki


To believe - elhinni


We are doing it - Mi csináljuk/megtesszük.


Remélem, hogy tudtam segíteni!

2021. márc. 14. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kedves 5-ös, köszönöm szépen!
2021. márc. 14. 15:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!