Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik igeidő jó erre angolul?...

Melyik igeidő jó erre angolul? Betörtem a szomszéd ablakát. Present Simple vagy Present Perfect? Mind a kettő jó lenne? A PP azért mert betörte 5 perce és meg van a következménye, mert most a szomszéd nagyon pipa. A PS pedig azért mert betörtem,

Figyelt kérdés
és végd van már a cselekvésnek? Melyik?

2021. márc. 13. 12:25
 1/10 anonim ***** válasza:
37%

A betörtem egy múlt idejű ige. Miért lenne jó a Present Simple? Az a "betöröm" lenne.


Két választási lehetőséged van. (Vagyis három, de abba nist be menjünk bele, mert nagyon szövegkörnyezettől függ).


Past Perfect:

I broke my neighbour's window.

Ez sima múlt, amivel egyszerűen közölsz egy történést az esetleges következmény kiemelése nélkül


Present Perfect:

I've broken my neighbour's window.

Ahogy mondtad: ha fontos a jelenre kifejtett hatása, akkor mehet ez.



Mindkettő egyformán jó fordítás, mert nem tudunk elég mindent a szituacióról, hogy egyértelműen lehessen dönteni. Amerikai angolban viszont simán mehet a Simple Past mindentől függetlenül, mert ők gyakran egyszerű múlttal fejezik ki magukat akkor is, amikor egy brit befejezett jelent használna.

2021. márc. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
55%
Past Perfect helyett Past SIMPLE. Elírtam.
2021. márc. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Szia!Rendben köszönöm(én is elírtam)
2021. márc. 13. 16:05
 4/10 A kérdező kommentje:
De akkor az nem számítana hatalmas hibának ha past simple-t használnék?
2021. márc. 13. 16:06
 5/10 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem.
2021. márc. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszönöm.
2021. márc. 14. 10:56
 7/10 anonim ***** válasza:

Mindent leírtak elottem, én annyit tennék hozza, hogy present perfectet akkor használd ha viszed tovsbb a szálat és fontos a jelenben levő hatása betirted az ablakot blablabla, jött a szerelő megcsinálta blablabla

Ha nem viszed tovább akk past s.

De mind a kettő jó ;)

2021. márc. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Vagy na past perfect
2021. márc. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Sima múlt így csak. Betörtem a szomszéd ablakát. (I broke my neighbour's window.) Más tészta egy olyan szituációban, például, hogy miért van a szomszédban olyan hideg? Mert betörtem az ablakát. (Why is it so cold inside? Because I have broken their window.) Oszt azóta se voltak képesek megcsináltatni.
2021. márc. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm. most aztán már tényleg mindenki megkavart de nem gond :D
2021. márc. 15. 00:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!