Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ki hogyan tanult meg egyáltalá...

Ki hogyan tanult meg egyáltalán megmerni szólalni angolul(nyelvvizsga)?

Figyelt kérdés

Májusban irasbeli. Középfokú.

Jelenleg az írasbelivel "küzködök" itthon (plusz magántanár) hol egész éjszaka tanulok hol már elmegy a kedven(unalmassá válik. Erre nem tudom mi a megoldás egyedül tanulok).


Írásban is idő amíg eszembe jutnak dolgok. Szóban meg egész egyszerűen nem is merek de mêg itthon se rokonnal.(mert ha mar megszólalok mondjam megfelelő igeidoben stb pl de hirtelen nem tudok elkezdeni beszélni.)

Vki ajánlotta hogy járjak egy "beszélgetős " magántanárhoz is mert a jelenlegivel csak nyelvtan.


Ki hogy kezdett el nyelvvizsgára felkészulni a szobelire NULLAROL?

MILYEN módszerrel?


Betanulni komplett szó és mondat szerkezeteket?


21/lány


2021. márc. 14. 11:50
 1/5 anonim ***** válasza:
10%
Eszperantó:)
2021. márc. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
53%
néz sok filmet vagy sorozatot azon a nyelven, és egy idő után megfigyelheted, hogy a elkezdesz idegen nyelven gondolkodni
2021. márc. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem se a szóbeli részével, se az angollal nem volt gondom, viszont most francia szóbelire készülök és az alábbiakkal készülök fel rá:

- ne görcsölj rá (tudom, klisés válasz, de hidd el, ne görcsölj)

- nézz angolul filmeket és sorozatokat, akaratlanul is rád ragad, hogy ők hogyan beszélnek

- szóbelin ugye szituáció, ezeket nézd át jól (megtanulsz pár hasznos kifejezést és nem lesznek annyira idegenek, ha szembekerülnek)

- ha van angolul jól tudó rokonod vagy barátod, velük próbálj a lehető legtöbbet angolul beszélni

- ha segít, először próbálj meg mondjuk egy párbeszédet vagy szöveget felolvasni, sőt, inkább megírni, majd azt olvasd fel magadnak (segít a kiejtéseden és hozzászoksz az angolul való beszélgetéshez)

- YouTube-on találsz sablon szóbeliket, azokat is nézz

- amennyiben lehetséges, járj olyan tanárhoz, akivel szóban is tudsz beszélni

- dolgozd ki magadnak a szóbeli témákat részletesen (inkább többet és részletesebbet írj, mint amennyit valóban mondanod kell)

20/L

2021. márc. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

ha annyira ingatag az aktív szókincsed, hogy írni is nehézkes vele, akkor mi a francnak jelentkeztél vizsgázni? komplett mondatokat meg memoritereket betanulni baromság és felesleges, csinálj sok nyelvtani gyakorlatot, hogy beégjenek a helyes szerkezetek, és nézz és hallgass angol tartalmakat, hogy szokd a különböző kiejtéseket és tanuld a szavakat... de másfél hónap alatt leginkább imádkozz.

amúgy én magam úgy "mertem" megszólalni angolul, hogy nem nyomtam a szokott magyar drámát meg hisztit, hogy "nem merem" meg "nem jut eszembe". úgy kell angolul beszélni, hogy kinyitod a szádat, és elkezdesz rajta hangokat kiadni, amik szóvá állnak össze. pont mint magyarul, csak más sorba rendezed a hangokat.

2021. márc. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

4./utolsó válaszadó.Most májusban csak írásbelim lesz. Szóbelizni nyár után szeretnék,máskor.


Egyébként ki mennyit tanult naponta?

2021. márc. 15. 00:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!