Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Minek tanuljunk nyelveket ha...

Minek tanuljunk nyelveket ha nem akarunk külföldre menni és diplomához se kell?

Figyelt kérdés

2021. márc. 14. 16:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Könnyebben szerezhetsz információkat, tornaztatod az agyadat, ha olyan munkalehetőség adódik, jobbak a lehetőségeid mint annak akinek nincs nyelvtudása.
2021. márc. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
98%
Mert itthon, diploma nélkül is lehet hasznos 1-2 idegen nyelv ismerete. Én például középfokú végzettséggel a munkámban is használom az idegen nyelveket minden nap, holott nem is tudom, mikor voltam utoljára külföldön.
2021. márc. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
98%
Elég gáz, ha valaki nyelvtudás nélkül akar diplomát. Mivel egy csomó ismeretanyag angolul van, kutatások stb. Nem is tudtam volna szakdolgozatot írni, ha nem tudok angolul. Az a probléma, hogy vannak ilyen szakok is, ahová a hozzád hasonló emberek járnak. Én ezeket meghagynám technikumnak pl.
2021. márc. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
98%

Hogy ne csak az anyanyelveden tudj tájékozódni bármit illetően.


Rengeteg szakmai dolog magyar nyelven nem lelhető fel, max évtizedekkel később fordítják le, addig te már rég lekopsz a világról, nem vagy versenyképes. Ez kb minden szakmára igaz.


Ugyanez igaz a szórakoztató iparra, bár kb minden nyelvre nagyon jó hobbifordítók vannak akik gyorsan es viszonylag pontosan foglalkoznak...


Illetve sosem tudhatod hogy mikor kell. Mikor fogsz egy litvánnal üzletet kötni, mikor kell külföldre utaznod (akár nyaralás, akár más célból)



Illetve nem elsődleges szempont, de a nyelvek a matekhoz hasonlóan formálják és edzik az agyat. Minden nyelv egy másik gondolkodási forma, én ezt szeretem a nyelvtanulásban.


Jelenleg két idegennyelvet beszélek, mindegyiken másképp gondolkozom, mint magyarul.

2021. márc. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 chtt ***** válasza:
2021. márc. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
29%
Egyáltalán minek diploma? Talicskát tologatni nem kell papír.
2021. márc. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
88%

mondjuk hogy tudj olvasni, filmeket nézni, ne kelljen a magyar kiadóktól függeni, hogy lefordítják-e adott művet.

hogy tudj külföldi újságokból is tájékozódni, ez különösen praktikus pl magyarország esetében, ahol a sajtó nagy része a regnáló párt kezében, a maradék meg bulvár.

hogy megismerhess más kultúrákat.

hogy ne gyere zavarba, ha a munkád során szembejön egy élethelyzet, ahol nem beszélik a te anyanyelvedet.

2021. márc. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Manapság alap dolog lenne legalább középfokon tudni angolul. Egyszerűen azért, mert világnyelv. A többi nyelv ismerete opcionális.
2021. márc. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
91%
Tudtommal a diplomához kell egy B2-es nyelvvizsga. És tudod,hogy mire jó egy nyelv? Pl, segít a memóriád fejlesztésében. De sok turista jön Magyarországra, ha össze is találkozol vele, akkor inkább neked lesz ciki,hogy nem tudsz vele kommunikálni pedig ő kedvesen tett fel neked egy kérdést. Ha nem tudsz rá válaszolni, a mai emberek elkönyvelhetnek egy "bunkó szélhámosnak". Geothe is megmondta "Ahány nyelvet ismersz annyi fajta vagy".
2021. márc. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!