Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mitől lehet az, hogy szinte...

Mitől lehet az, hogy szinte csalhatatlanul fel tudom ismerni a beszélt nyelveket, hallás után?

Figyelt kérdés
Pedig magyaron kívül csak angolul és kicsit németül beszélek, de most feldobott a Youtube egy videót egy maciról, belenéztem, mondom, ebben biztos, hogy románul beszélnek. Rákerestem a videóba szereplő városra, és tényleg román. De más nyelveket is, mikor sláger volt a Szívós szemű Márta, mindenki azt hitte, hogy spanyolul van, én mondtam egyedül, hogy portugál, és nekem lett igazam. Mondjuk nem is nagyon értem, hogyan lehet a spanyolt a portugállal összekeverni.
2020. dec. 1. 21:09
 1/1 anonim ***** válasza:
Lehet jó érzék ez hozzá. Könnyen tanulsz nyelvet? Vagy nem nézel sok videót, amin magyar felirat van ,de különböző nyelveken beszélnek?
2020. dec. 2. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!