Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek melyik android...

Szerintetek melyik android program jobb az angol nyelv tanulására: Rosetta Stone vagy Duolingo?

Figyelt kérdés

2021. márc. 16. 18:18
 1/4 Kertész Körte ***** válasza:
62%
A Duolingot használtam, viszont nekem abszolút nem tetszett.
2021. márc. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
a duolingó sokszor rosszúl tanít. szavak tanulni nagyon jó de a nyelvtan sokszor hibás. a másikat nem ismerem.
2021. márc. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A Rosetta Stone magasabb szintre visz el mint a Duolingo. Viszont emez fordíttat, míg a másik kiiktatja a magyar nyelvet.

Attól függ, mi a háttered.

Én egy diszlexiás tizenévest próbáltam az angol tanulására rávenni RS-sel, a 3.szint táján abbamaradt. Csak azért nem tanult meg vele, mert nem volt kitartása folytatni, így egy idő múlva azt is elfelejtette, amit még tudott. Ezzel szemben a Duolingoval egyáltalán nem tudott tanulni, a feladatok irgalmatlanul nehéznek bizonyultak már az első szinten.

2021. márc. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
44%

Egy kis segítség!


/ Bevezetés, alapozás /



Lelki alapozás, éber figyelem megalapozása!

Sajnos ezt nem igazán szokták kiemelni a nyelvtanulásnál (valójában, semminél sem), de a leglényegesebb! Vagyis a nyugodt lelki állapot, éber figyelem megalapozása.



A gyakorlat lényege, hogy légzésünket lelassítjuk a normális ritmus alá.

Egy egészséges ember percenként körülbelül tizenötször vesz lélegzetet. Nem szabad azonban ezt a számot hirtelen lecsökkenteni. Mindig jobb ilyenkor a fokozatosság elvét alkalmazni, mint a hirtelen változtatásét. Első lépésként nagyon lassan fújjuk ki a levegőt, majd lágyan szívjuk be, lélegzetünket tartsuk vissza egy pillanatra, ezután eresszük ki ismét a levegőt. Minden figyelmünket erre összpontosítsuk, szemünket tartsuk csukva. Tudatunkat teljes mértékben hangoljuk rá a levegővételre, amíg azt nem érezzük, hogy minden porcikánkat áthatja.

A légzés legyen tehát lassú, egyenletes és halk; kerüljük az erőltetett légzést, ne hirtelen szívjuk be a levegőt, mert az meghiúsítja a munkánkat. Izmaink legyenek teljesen lazák. Ha azonban a legkisebb kényelmetlenséget is tapasztalunk, vagy akár egyszer is levegő után kellett kapnunk, azonnal hagyjuk abba a gyakorlatot, mert akkor nyilvánvaló, hogy helytelenül végezzük. Elölről kezdjük az egészet! Levegőt mindkét orrnyíláson át vegyünk.

A cél, a folytonos mozgásban lévő gondolkodás lecsillapítása, belső békesség megalapozása.



Ha ezek után bármiféle érzés, gondolat, érzet jelenik meg, feltesszük azt a kérdést, hogy

Ki érzi ezeket?

Ki tapasztalja ezeket?

Ki gondolja ezeket?

Ki nyugtalankodik ezen?

Ki idegeskedik ezen?



Ha megjelenik az ’ÉN’, akkor feltesszük azt a kérdést, hogy Ki ez az én? Ekkor megjelenik az éber figyelem, felerősödik a koncentrációnk, így már hatékony lesz a nyelvtanulás. Természetesen mehetnek a pozitív megerősítések is, mint a:

Most kitartó vagyok!

Most szeretetteljes vagyok!

Most kedvem van a tanuláshoz!

Most nyugodt vagyok!

Most éber vagyok!

Most békés vagyok!

Most tanuló beállítottságú vagyok!

Most érdekel a nyelvtanulás!

Most látom értelmét a tanulásnak!

Most akarok tanulni!



Programozzuk, neveljük a tudatalattit, így önmagunkat a cselekvéssel összehangolva.

Ezekkel a mondatokkal, még elszántabbak leszünk a tanulást illetőleg.



/ Módszertan, lépések /



1. Lelki alapozás! Nagyon fontos! Erről már esett szó!

Értelmes, pozitív megerősítések, relaxáció, éberség megalapozása.

Azért, mert ingerült, feszült állapotban nem lehet rendesen tanulni, figyelni.



2. Hallás!

Az első, amivel találkozik az ember, maga a hangzás, ritmus, dallam.

Jelenben élve figyelni kell az elhangzó szöveg dallamára, ritmusára, hangzására. Csak figyeljünk és kövessük folyamatosan. Idővel ki fog alakulni, hogy folyamatosan követni tudjuk az elhangzó szöveget. Csak a jelenre koncentrálva, csak az elhangzó szövegre!



3. Értés!

Ezt követően elkezd kialakulni az értés (globális értés). Az elhangzó szöveg értése. Dallamhosszúság, hangok, hangmagasság változás.



4. Beszéd, kiejtés!

Az elhangzó szöveg visszamondása. Betűk, szavak, mondatok kiejtése, kimondása. A dallamra, hangzásra, ritmusra, kiejtésre figyelve! Lehet közben, párhuzamosan ritmusra dobolni, stb.



5. Írás!

Miután az elhangzott szöveg írásos képét is látjuk, következnek a betűk, szavak, mondatok leírása. Így téve személyessé a tanulásunkat.



6. Olvasás! A leírt betűk, szavak, mondatok olvasása, felolvasása.



7. Nyelvtan!

Nyelvtani szabályok átnézése, hogy lehessek mihez kötni az eddigieket. Végül, hogy kialakuljon a logikus, értelmes beszéd. Amúgy a sok olvasás által is rá fogunk érezni a helyes szöveg, mondatalkotásra!



8. Kötetlen beszéd!

Itt már a nyelvtani szabályok alkalmazásával, kötetlen beszélgetésről van szó.



/ Ajánlás /



ANGOL NYELV:



Cél, az egynyelvű gondolkodás kifejlesztése, mert nem lehet úgy kötetlenül beszélgetni, ha folyton magunkba fordítunk!



Könyv + hanganyag:

D.H. Howe - English Today! (Egynyelvű, 4-5000 szót tartalmazó anyag, rengeteg képpel)



Oktató videó:

Follow me! (A teljes anyag, fent van a youtube-on!)

https://www.youtube.com/playlist?list=PLRj96OKTtFQfDB1wZyIqt..



A beszélj angolul anyagai!

[link]



Könnyített olvasmányok: Penguin Readers és a The Oxford Bookworms könyvei.



Szótár: Oxford Photo Dictionary - Angol - magyar képes szótár (angolra figyelve)

Angol egynyelvű szótárak:

[link]

[link]

[link]

[link]


KOMMUNIKÁCIÓ GYAKORLÁSA:



Ingyen! Van, aki magyarul akar tanulni. Cserébe, beszélget velünk angolul, németül, stb.

[link]

[link]

[link]

2021. ápr. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!