Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy kell németül kérdezni...

Hogy kell németül kérdezni hogy. " Mire számíthatok a jövőben?" pl munkahelyen a főnöktől hogy merjél e egy hitelt felvenni mert biztos a helyed stb. Worauf kann ich in der Zukunft erwarten? Az erwarten be nem vagyok biztos.

Figyelt kérdés

2021. márc. 17. 23:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


En itt elek Nemetorszagban 5 eve, es a nyelvet is beszelem.

Ugy kerdeznem, hogy "Womit kann ich in der Zukunft rechnen?"


Remelem tudtam segiteni :)

2021. márc. 18. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ilyet teljesen felesleges kérdezni.

Akármi is a terve, akármit mond is, nem veheted biztosra - ráadásul senki nem látja a jövőt, változhat is.

Nem fogja megmondani, hogy fél év múlva meg akar majd szabadulni tőled, mert jön az unokaöccse, hiszen abban a pillanatban leromlana a munkamorálod, és kereshetne helyetted valakit arra a fél évre.

De ha meg akar tartani és végleges szerződést szán neked, azt sem fogja megmondani, hiszen elbízod magad.

Ez egy teljesen felesleges kérdés.

2021. márc. 18. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ilyesmit nemet nyelvü területen nem kerdeznek, a hitel felveteleröl meg abszolut nem kerdeznek. Ez egy magyar gondolkodas, teljesen idegen egy nemetnek.
2021. márc. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Az első válaszolónak köszönöm szépen!


A másodiknak pedig, sztem a válaszod volt felesleges nem a kérdés. Direkt oda írtam hogy "például". Eszem ágában sincs hitelt felvenni, én arra voltam kíváncsi hogy ez a kérdés hogy hangzik, melyik igét kell hozzá használni.

2021. márc. 20. 21:14
 5/5 anonim ***** válasza:
26%
Én meg adtam egy jótanácsot, hogy ha esetleg, akkor ne tolj ki magaddal. Ebből ugyanis csak rosszul lehet kijönni. De ha ilyen sértődékeny kis csipa vagy, akkor bocs, csinálj amit akarsz.
2021. márc. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!