Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek ebben az esetben...

Szerintetek ebben az esetben milyen szakmai nyelvvizsgát érdemes tenni?

Figyelt kérdés

Kéttannyelvű gimiben jártam és az érettségim mellé kaptam egy c1-es angol nyelvvizsgát, ám ez csak Magyarországon érvényes. Most angol szakra járok egyetemen és a későbbiekben szeretnék nyelvet tanítani, elsősorban nyelvsuliban vagy magánban. Gazdasági szaknyelvet tervezek tanulni mellé, hogy azt is oktathassam, mert van rá kereslet és érdekel (mivel már van szókincsem hozzá gimiből).


Az lenne a kérdésem, hogy megéri egy felsőfokú szakmai nyelvvizsga és akkor valószínűleg a c1-em is nemzetközileg elfogadott lesz vagy felesleges és elég egy középfok? Hosszú távon nem tervezek külföldön dolgozni és azért a diplomámból gondolom látszódni fog, beszélem. (Legalábbis elméletben)



2021. márc. 18. 14:54
 1/2 anonim ***** válasza:

a legtöbb magyarországi gazdasági nyelvvizsga nem elfogadott külföldön, ahogy az általánosok sem.

Ha pl. tennél egy Corvinus c1 gazdasági nyelvvizsgát (aminek itthon elég jó híre van), azt külföldön nem fogadnák el, ha alapból ők csak CAE, IELTS meg TOEFL és ehhez hasonló nyelvvizsgákat fogadnak el. Ezek Magyarországon akkreditált nyelvizsgák, nem nemzetköziek.

Szóval ilyen szempontból felesleges egy nyelvvizsgát letenned. És a jövőbeli munkáltatóidnak, tanítványaidnak is sokkal többet fog az mondani hogy angol szakra jártál.

2021. márc. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a magyarázatot. A szaknyelvet mindenképpen megcsinálnám, inkább az a kérdés milyen szinten. Leginkább magamnak, mert hiába tanultam angolul tárgyakat, azért nincs meg minden, hogy magabiztosan továbbadhassam. Előny lenne, ha ezzel tudnék külföldön érvényesülni, de nem feltétel.
2021. márc. 18. 19:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!