Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan lehetne rendszerbe...

Hogyan lehetne rendszerbe tenni az igeidőket az angolban?

Figyelt kérdés

Már annyi mindent próbáltam, külön tanultam őket, utána az igeidők azo

nos fajtáit tettem egymás mellé hogy értsem miben különbözik pl( foly.jelen, múlt jövő stb.)


Külön külön tudom mindet ( képzés és mikor használjuk), de amikor vannak példamondatok mégis gondban vagyok. Sokáig futtatom magamban hogy melyik lehet melyik nem.


Sokszor van hogy a szabály szerinti magyarázat alapján abba tenném és mégsem jó.


2021. márc. 24. 15:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Tele van az internet rendszerekkel! Például: [link] Inkább konkrétat kérdezz, ami szerinted nem illik a rendszerbe. Valójában minden beleillik, teljesen logikus.
2021. márc. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Három idősík: múlt, jelen, jövő.

Négy alapigeidő: sima, folyamatos; sima perfect, folyamatos perfect.

Ez a négy alapigeidő létezik mind a három idősíkban: 3*4=12.


Az egyes igeidők használata a legtöbb esetben következetes az idősíkok között, tehát ugyanazt a jelentés hordozzák, csak eltolva a múltba, a jelenbe vagy a jövőbe.

Ami kilóg, az a sima igeidő. Az jelenben szokásokat, rendszeres tevékenységeket fejez ki (I get up at 7 – 7-kor szoktam kelni); múltban olyan történést, ami egészében megtörtént, lezárult, befejeződött, tehát nem szokásszerűen ismétlődött (Yesterday I got up at 7 – Tegnap 7-kor keltem.); jövőben pedig esetleg (vagy igen, vagy nem) bekövetkező eseményt, cselekvést (I will get up at 7 tomorrow – Holnap 7-kor kelek (vagy nem)).

2021. márc. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A sima múlt is kifejezhet rendszeres cselekvést, ugyebár nem kell mondanom, hogy My mother worked for IBM. I lived in Budapest during my university years. I played badminton better when I was younger stb, stb, stb.
2021. márc. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

De ez nem úgy rendszeres. Ami ismétlődően rendszeres, arra szívesebben használják a would-ot, mint a sima múltat. Persze, lehet sima múlt is, de akkor nem az ismétlődésen van a hangsúly.

I would go fishing every weekend. – Minden hétvégén elmentem horgászni.

2021. márc. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem véletlenül nincs egy 3x4 cellás táblázat, mert ez nem ilyen egyszerű. Táblázat leginkább a képzésre van, mert az meg olyan egyszerű. A többihez agyban át kéne állni. Az ilyesmik meg a nyelvhasználattal mennek, gondolom én.
2021. márc. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!