Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miert nem fejlodik az angolom?

Miert nem fejlodik az angolom?

Figyelt kérdés

25 eves vagyok. 9 evesen kezdtem angolul tanulni, amihez nem tul sok sikerelmenyem fuzodik. 2-3 magan angol tanarhoz jartam az egyetemi evek elott, hogy egy 4es szinten legyek a gimiben. Beszelni egyaltalan nem tanultam meg, rengeteg mentalis gattal indultam neki az egyetemnek emiatt.

A diplomahoz sikerult osszekaparnom egy B2-es business english nyelvvizsgat, de elotte 3x buktam meg sima B2-n.

Nem foglalkoztam kifejezetten napiszinten az angollal, viszont minden internetes tartalmaz angolul fogyasztottam/fogyasztok, filmeket/sorozatokat angolul nezek (angol felirattal vagy nelkule).

Maximalisan megertem azt, amit hallok.

Ahogy a covid elkezdodott elhataroztam, hogy megtanulok beszelni angolul, onerobol, sajat penzbol, sajat akaratbol. Egy eve immaron egy anyanyelvu brit tanarral vannak oraink. Kozben lett 1-2 kulfoldi baratom is. Tovabba a munkaban 3 eve angol multi kornyezetben vagyok.

Ennek ellenere, nem tudok helyesen fogalmazni. Es a mai napon kitoltottem egy nyelvtani tesztet es B1-es szintet kaptam.

Nagyon el vagyok keseredve, mert a tesztek alapjan 8 eve ugyanitt allok.

Es nem tudom, hogy mit csinalok rosszul. Ugy erzem h szivem lelkem beletettem ebbe, es szeretnek legalabb C1es szintet elerni, hogy magabiztosan tudjak beszelni, helyesen, nem tokeletesen, es osszetettebb mondatokkal. Hiaba van heti 2 oram egy anyanyelvuvel, hiaba olvasok angolul konyveket, hiaba ez a munkanyelv, megsem tudok ennel feljebb jutni. :(

Es erzem h ez gondot jelent pl egy email irasnal, vagy abban h igazan kitudjam fejezni onmagam masok fele.

Mit kene tennem? Mit rontok el? :(



#angol #C1 #Tulregota
2021. márc. 25. 22:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Amikor beszélsz a tanárral, ismerősökkel, akkor sikerül helyesen beszélni? Kijavítják ha rosszul mondasz valamit? Van tipikus dolog amit elrontasz? Ezeket tudnád gyakorolni, de esélyes hogy ennyi év alatt rosszul rögzültek.

Nem mindenki tudja a nyelveket elsajátítani ugyanolyan szinten, főleg ha nincs rákényszerítve a közegében (pl nem él külföldön).

Amúgy az élő beszéd mindig engedékenyebb, sőt vannak dolgok amik elfogadottak hogy helytelenül vannak használva. Ha úgy használod a nyelvvizsgán, az hiba. Ha társalgás közben mondod, akkor normális.

2021. márc. 25. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
97%
Nem tudom mi lehet a gond, én tisztán emlékszem hogy amikor kezdtem belekóstolni "nehezebb" nyelvtani részekbe (reported speech, inversion, causative, conditionals etc) akkor mindig ahogy hallgattam egy-egy új zenét vagy néztem a filmeket, mindig rácsodálkoztam hogy "ahaaa, akkor ez itt ezt jelenti és akkor ilyen helyzetben ezt így mondják". Őszintén nem tudok mást tanácsolni mint azt, hogy kérd meg az összes olyan kollégádat illetve barátodat akikkel angolul kommunikálsz, hogy ha hibát vétesz, akkor javítsanak ki. Tapasztalataim alapján amúgy ha a helyességgel van a gond akkor nem célravezető nyelvi tanártól órákat venni. Volt nyelvi tanárom egyetemen és a nyelvi helyességre szinte abszolút nem figyelt, egy szemeszter alatt ha két "új" nyelvtant hozott elő, azokat is szörnyen magyarázta el. A nyelvi tanárok inkább arra jók hogy élő nyelvi fordulatokat adjanak át és bátorítsanak arra, hogy nyisd ki a szád. Ezzel viszont ha jól értem már szerencsére nincs problémád. Amit még tudok javasolni az az, hogy ha valamit nem tudsz, akkor arra angolul keress rá a neten. Itt nem konkrét nyelvtani szerkezetekre gondolok, hanem csak pl arra, hogy egy bizonyos igét gerund vagy infinitive alak követ, vagy esetleg mindkettő és van-e eltérés különbségben. Amit még tehetsz az az, hogy rendszeresen fogsz valami szöveget és megpróbálod úgy lefordítani angolra, hogy közben mindenféle segítséget használsz és megtanulod ami nem sikerült. Ha vannak anyanyelvi barátaid akkor még könnyebb dolgod van, mert ha valamire nagyon nem talász semmi megoldást, akkor meg tudod kérdezni. Meg nyilván a tanárodtól is. Gyorsan ennyi tipp jutott eszembe, remélem mondtam valamit amit még nem próbáltál, bár ilyen esetről még nem hallottam. Általában azok, akiknek nem okoz gondot a szövegértés meg a magnó, ők ösztönből jól szokták összerakni a mondatokat.
2021. márc. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
információ értése =! információ generálása
2021. márc. 25. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A filmek és sorozatok maximális értésének feltételezése nem sokat jelent, ott a kép, az segít, a párbeszéd az amúgy is kevés filmben lényeg. Azért film, és nem rádiójáték, mert a kép az elsőrendűen fontos benne... Ha az értést akarod lemérni, arra pont jók a jobbféle nyelvvizsgák hanganyagai, és a hozzájuk csatolt feladatlapok. Mondjuk azok kétségtelenül elmennek kicsit az intelligenciateszt irányába, mert bizonyos kérdések megválaszolásához nem az elhangzott szavak ismeretére van (csak) szükség, hanem például az elején meg a közepén elhangzottakat összevetve levonni a következtetést. Na de az Életben ezt hívják értésnek...


Én a gyakorlásban hiszek, de, már bocsánat a precíz minősítésért, egy év heti két óra az a lónak ama bizonyos testrésze, nem gyakorlás. A gyakorlás minimális szintje az a tízszerennyi.

2021. márc. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Mint ahogy írtam a hosszú monológomban is, a munkakörnyezetem az angol, illetve angolul olvasok könyveket is (napiszinten). Nyilván 25 évesen nem tehetem meg, hogy mindennap angol tanárhoz járjak. Én úgy gondolom, hogy mivel a munkanyelvem az angol, a meetingek angolul vannak, továbbá a rendszeres olvasás (nem csak könyv, hanem hírek stb) egyaránt angolul történnek, nem ez az oka a tudásom hiányának.

2021. márc. 26. 11:35
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Szabad volt megsértődni, az benne volt. Mint ahogy írtad... Azt nem írtad, hogy napi szinten olvasol könyveket. Egyébként. A többi fröcsögésed meg teljesen értelmetlen nekem címezve.
2021. márc. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!