Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvet tanuljak német...

Milyen nyelvet tanuljak német után?

Figyelt kérdés
Azt mondják, hogy a német után könnyen megy az angol. Ez igaz? 4 éve tanulom a németet, két év múlva nylvvizsgáznék, de nem tudom, hogy milyen nyelvet érdemes tanulnom. Még latint tanulok ugyanúgy 4 éve, ehhez is tanácsot kérek.
2010. aug. 19. 20:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Amelyik érdekel.
2010. aug. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Angol nélkül nem nagyon lehet mit kezdeni a mai világban.


egy németes

2010. aug. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Angolt, mert fontos. Jóval egyszerűbb lesz, mint a német, és a latin miatt nagyon sok szó lesz ismerős ;)
2010. aug. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én, mint aki utálja az angolt - sajnos azt kell, hogy mondjam, angolul kellene tanulnod, mert bármennyire is fáj ez nekem, de az angol nélkül gyakorlatilag semmit nem tudsz kezdeni.:(

De egyébként Európában hasznos még a francia is nagyon, a világban meg (főleg Amerikában) a spanyol. A franciának és a spanyolnak szerintem nagyon egyszerű a nyelvtana (főleg némethez képest), viszont a francia kiejtése szerintem nehéz.

2010. aug. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
51%

Mi a bajod az angol nyelvvel, utolsó? Nem annyira(!) bonyolult a nyelvtana a hétköznai dolgokban. Vagy szerinted melyik volna az ideálisabb világnyelv az angolon kívül?

Nehogy azt mondd, hogy eszperantó, mert tökönszúrom magamt ;D :D:D:D

2010. aug. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szúrd csak, az eszperantó valóban ideálisabb lenne világnyelvnek.

Néha a hangzása miatt, néha azért nem szeretem az angolt, mert olyan nagyon nyomatják, és mivel nem megy olyan jól, nincs is munkám. Szóval, létkérdés angolul tudni.

2010. aug. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
angol
2010. aug. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Kérlek ne vesszetek össze! :)
2010. aug. 20. 20:07
 9/9 anonim ***** válasza:
Angolt,annélkül ma már nem sokra megy az ember
2011. okt. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!