Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » ELTE, KRE japán szakon mennyir...

ELTE, KRE japán szakon mennyire fontos az angol nyelvtudás illetve a japán nyelv ismerete? Koreai szakon mi a helyzet?

Figyelt kérdés

Milyen könyvekből tanultok? Bármilyen más tapasztalatról is szívesen olvasok, az szakokkal kapcsolatban! ^^

Specializációra mennyire van lehetőség?



2018. nov. 3. 22:38
 1/7 anonim ***** válasza:
29%
Ha nem tudsz angolul, nem fogsz megtanulni japánul. Se koraiul. Igazából nem tudom, mit akarsz az élettől, ha nem tudsz angolul.
2018. nov. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%
Nem lehetséges, hogy előtte más nyelvet tanult és MÉG nem tud angolul?:/
2018. nov. 4. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Mint első éves japán szakos mondom, hogy nem árt az angol tudás (mivel a tankönyvek egy jelentős része angolul van). Illetve az is jó, ha van legalább N4-es japán nyelvtudásod (hiába vannak a felkészítő órák)


Lesz egy csomó olyan évfolyamtársad, akik úgy jönnek japán szakra, hogy már tanultak korábban japánul, esetleg érettségijük, nyelvvizsgájuk is van, vagy éltek már több évet Japánban.


Mi a Genki I / II könyvből ill. a Japanese for Everyone-ből tanulunk, de sokat tesz hozzá még a különböző nyelvgyakorlati órák...


Ha a specializációk érdekelnek: a Károlin 3. félévtől lehet specializációkat felvenni, ill. minort (mellékszak), míg az ELTE-n inkább minort lehet felvenni.


Jó tanács! Nekem több olyan évfolyamtársam is van, akik büfészaknak nézik, és elbagatellizálják az egész szakot... Ez alatt azt értem, hogy nem az animékből meg csak a nyelvből kellene kiindulni, hanem a kőkemény tanulásból.


Itt nem csak nyelvi órák vannak, sőt abból van a legkevesebb. Van egy csomó felesleges, tölteléktárgy, illetve különböző szakos tárgyak. Nem az egyetemen fogsz megtanulni japánul, az csak egy picit hozzáad. Ha te nem készülsz, nem fordítasz, nem képzed magad, semmit sem fogsz érteni.


1 héten van 1 darab! nyelvtan, és hozzá egy darab nyelvgyakorlat óra. És nagyjából ennyi a nyelvi része az első évben :)) Ja, és a második félévben az ELTE-n már le kell tudni a nyelvi alapvizsgát, különben buksz egy egész évet, és nem tudsz majd egy csomó nyelvtárgyat felvenni.


Remélem tudtam segíteni.

2018. nov. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Jelenleg azért nem tudok annyira angolul, mert felsőfokú német érettségire készülök, kéttannyelvű képzésben. De igyekszem fejleszteni magam és sokat gyakorolni.


A japán nyelvtanulásba is próbálok belekezdeni, gondoltam arra, hogy az egyetem mellett nyelviskolába is beiratkoznék. Hiraganákat ismerem, katakanákkal néha meggyűlik a bajom, kanjikat igyekszem tanulgatni, illetve az alapokat. És abban reménykedem, hogy majd az egyetemen még többet megtudhatok az országról, nyelvről... minden ami Japán. (Meg Ázsia)

2018. nov. 5. 23:36
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia! Az mindenképpen jó, ha van nyelvvizsgád, az angol kétnyelvű C1 +szakmai C1 nagy nehezen, de nekem is meglett. Japánból már Van JLPT N3-mam, illetve Origó B1 komplex, februárban szeretni B2-e menni ^_^



A kandzsik tanulása nagyon fontos, mert 3. félévtől, mikor specializációt vagy minort kell felvenned, már lesz szövegolvasás óra (ez négy féléves, azaz 2 éves tárgy!) és hétről hétre 80-120 kandzsit kell megtanulni, zh-kat írni, stb.


Nyelviskola: Ajánlott! Sajnos egyetemen alig van nyelvóra, ami van, az meg nem elég semmire... Csak felolvasunk a Genki-ből aztán ennyi...


Egyébként ha azt nézzük, hogy a felsőbb évesek többsége (kb. 80-90%) még alapfokon sem beszélik a nyelvet... Szóval érdemes nyelviskolába is járni

2018. nov. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A kiegészítő nyelvórákhoz a Keleti Nyelvek Iskoláját ajánlom, sokféle szintű csoport van különböző időkben egész héten. Szerintem biztos tudsz találni olyat, ami nem ütközik az órarendeddel és a szintednek is megfelel. Vannak japán szakos emberkék is a csoportomban és úgy veszem észre jó hatással van rájuk a dolog.
2018. nov. 11. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon szépen köszönöm a válaszokat!!
2018. nov. 11. 16:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!