Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Megtanulnám autodidakta módon...

Megtanulnám autodidakta módon a francia vagy a spanyol nyelvet. Szerintetek melyiket érdemesebb elkezdeni vagy egyáltalán így meg lehet tanulni?

Figyelt kérdés

2021. márc. 29. 21:50
 1/4 A kérdező kommentje:
Németül tudok és angolul is nagyjábólm
2021. márc. 29. 21:51
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia! Én autodidakta módon tanultam meg spanyolul, folyékonyan beszélem már és olyan szakra járok, ahol minden tantárgy ezen a nyelven van, tehát lehetséges:D Mindkettő nyelvet hasznosnak gondolom egyébként, szóval válaszd azt amelyik közelebb áll hozzád, jobban tetszik. Ha spanyollal kapcsolatban van specifikusan kérdésed szívesen válaszolok írj nyugodtan privát üzenetben.
2021. márc. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A francia jobban tetszik, de mindenhol azt látom, hogy egyedül lehetetlen meg nehezebb sokkal, mint a spanyol.😟
2021. márc. 29. 22:46
 4/4 anonim ***** válasza:
1-es vagyok, már csak abból kiindulva, hogy mindkettő újlatin nyelv rájöhetünk, hogy nyelvtanilag és szókincsileg is mennyi hasonlóság van köztük. Ezen kívül tanultam egy keveset franciául is és a spanyol tudásommal írásban egész jól megértem, szerintem egyáltalán nem nehezebb, kb egy szinten vannak. Ami esetleg a spanyolban kicsit szimplább az a franciában összetettebb (például a kiejtés), és ami az előzőben bonyolultabb az az utóbbiban egyszerűbb (például igeidők, ige módok, igék ragozásának változatossága). Úgyhogy ne hallgass ilyen "városi legendákra", vágj bele:D Pozitívum, hogy írtad, hogy tudsz angolul és tekintve, hogy a nyelvben nagyon sok a latin jövevényszó (közvetlenül egyébként franciából vannak átvéve), van egy kis előnyöd a szókincs tanulásban.
2021. márc. 30. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!