Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Origo angol középfokú nyelvviz...

Origo angol középfokú nyelvvizsgáról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Aki itt vizsgázott mit gondol róla? Nehéz, könnyű?
2021. márc. 30. 16:25
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem, hogy milyen könyvekből tanultál?
2021. ápr. 1. 08:49
 12/15 anonim ***** válasza:

Februárban voltam komplexen, vagy 75 százalék lett de úgy hogy konkrétan szótárat se vittem, és minimálisan készültem rá. Írásbelire annyit készültem, hogy megnéztem az origo oldalán a példafeladatokat, meg a jelentkezés után a gyakorlófeladatok közül 1-2-t. Ha azokat meg tudod oldani, akkor a teszten se lesz gond, ugyanolyan feladatok lesznek, csak más szöveggel.

A szóbeli neccesebb szerintem, bár én szituációkat, meg képleírást egyáltalán nem gyakoroltam, de így is 70 százalék körül lett.

Ha már jó néhány éve tanulod (én kb 6-7), és erős 4es vagy 5ös vagy akkor nem kellene, hogy gondot okozzon még gyakorlás nélkül sem. Az írásbeli legalábbis, szóbelire azért a témákat ajánlott átnézni, meg a hallásutánit is gyakorolni, de na, nem egy nagy dolog.

2021. ápr. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Én holnap fogok menni a magnóra (labor), komplexet fogok csinálni. Csak órákon készültem nyelvvizsgára, meg vettem egy Origó nyelvkönyvet, aminek a negyedét se csináltam meg. Majd kedden tudok mondani véleményt, hogy milyen volt élesben, de eddig mindenkitől csak azt hallom, hogy milyen jó 😄
2021. ápr. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Szia! Sok sikert kívánok! 🤞 Majd írd meg milyen volt.
2021. ápr. 16. 21:31
 15/15 anonim ***** válasza:

(13-as vagyok)

Utólag is köszi! Nekem ez nagyon pozitív csalódás volt, én Nyíregyen voltam az egyetemen, nagyon kedvesek voltak a vizsgáztatók, ami pedig a feladatokat illeti, nehezebbekre számítottam. Csak a szóbelim (képleírás, szit. gyak., téma) 66% lett, ami semmi tanulással eléggé jó. A magnó nagyon érthető volt, nem hadartak benne, jól artikuláltak. Az írásbeli sem volt vészes, a 3 óra alatt bőven meg lehetett csinálni, sokan már 2 óra után kijöttünk. Az ECL-lel összehasonlítva az origo szerintem könnyebb, bár az ECL-t több helyen elfogadják. Előre is sok sikert, ha majd vizsgázni fogsz!

2021. máj. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!