Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan mondanátok angolul a...

Hogyan mondanátok angolul a következő mondatot? Túl kevés orvos van Magyarországon.

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm a választ!
2008. dec. 5. 12:13
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

There are too few medical doctors in Hungary.


-falcon-

2008. dec. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%
Falcon! Amit te írtál az azt jelenti, hogy: Túl kevés orvosi doktor van Magyarországon. Helyesen: There are too few doctors on Hungary.
2008. dec. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
28%
Nem doctors, hanem physicians.
2008. dec. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Én maradok a sima doctors-nál:)
2008. dec. 5. 15:46
 5/9 anonim ***** válasza:
55%

eloszor is 'too few' nem hangzik jol, en meg igy nem hallottam soha mondani. egyebkent angol nyelvteruleten elek es felsofokon beszelem

2. in Hungary es nem on Hungary, mar csak hangzasra is rossz az 'on' ebben a szerkezetben

3. physicians - azt nem hasznaljak orvosra. medical doctors sem letezik egyutt. medical inkabb egeszsegugyre hasznaljak.

szimplan doctors a megfelelo. nem kell tul cifrazni. az angol maskepp gondolkodik mint a magyar sokkal egyszeubben fejezi ki magat.


en igy mondanam there are few doctors in Hungary

OR there are not many doctors in Hungary.


remelem segitettem

2008. dec. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
az utolsó válaszolóé jó, csak nem on Hungary hanem IN Hungary...
2008. dec. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
bocsi megelőztek-az előző válaszoló-
2008. dec. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Hű,kaptam pár kritikát! :)


1. A medical doctor kifejezés helyes, és használatos. Azt jelenti, hogy orvosdoktor. Lásd az angol nyelvű wikipédiában:

[link]

Az orvosok neve után írt MD is erre utal.

Pl: [link]

Persze, a doctor is helyes. Azt azonban nem mondanám, hogy a medical doctor helytelen.


2. Too few: létező kifejezés. Keress rá a gugliban, nekem kiadott 5,5 millió találatot. Pl. a National Geographic egyik cikke is ezzel kezdődik:

[link]


-falcon-



A physician

2008. dec. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Lemaradt még egy gondolat,szóval:


A physician is teljesen jó kifejezés az orvosra, nem is értem, miért írta az egyik előző hozzászóló, hogy "physicians - azt nem hasznaljak orvosra."


Írd be a google-ba, hogy "family physician", azaz családorvos. Kiad jópár találatot.


-falcon-

2008. dec. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!