Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol középszintű érettségi...

Angol középszintű érettségi lyukas szövegbe valami tippek, tanácsok?

Figyelt kérdés
Nagyon rosszul megy az a reading feladat,amikor hiányos a szöveg és megadott befejezést kell választani. Miket tudtok tanácsolni?

2021. ápr. 12. 10:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Próbáld meg magyarra pontosan az adott szövegrészt lefordítani és az alapján keresd meg a beírandó szövegeket, szövegrészleteket. Az is fontos ha valamit már beírtál, ne zárd ki teljesen, mert lehet hogy máshova jobban passzol a megoldás és az lesz a helyes.
2021. ápr. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm,és ha esetleg úgy akadok el,hogy ismeretlen szó van benne?:/
2021. ápr. 12. 10:52
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Érettségin lehet nálad szótár, nálunk a könyvtár biztosít érettségire való szótárakat, amit (angol) érettségi napján odaadnak nekünk.
2021. ápr. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Akkor próbáld meg kikövetkeztetni. Ha nagyon nem megy, hagyd ki és ha a feladattal kész vagy, akkor talán könnyebb lesz azt beírni.
2021. ápr. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Csak a writingnél használhatsz szótárt!
2021. ápr. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
ohh, ezt nem tudtam, bocsánat.
2021. ápr. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 palfydanka ***** válasza:
Nekünk az angoltanarunk úgy mondta, hogy nézd meg az elotte/utána levő szót, és már abból is lehet következtetni, hogy milyen szo kerülhet oda. Az előző évi érettségikbol én kiirtam a leggyakrabban előforduló hiányzó szavakat, és hogy milyen szofajú szo után/elott állt. Nekem ez rengeteget segitett, pedig eleinte nekem is nehézkesen ment, de érettségin pl. Hibátlan lett☺️
2021. ápr. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen 🥰
2021. ápr. 12. 12:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!