Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van különbség az alábbi...

Van különbség az alábbi mondatokban?

Figyelt kérdés

"I didn't use to believe in ghosts until I visited a haunted house"

"We didnt't use to think England was cold until we moved here"


Én inkább így mondanám

"I never believed in ghosts till i visited a haunted house."

"We never thought that England was cold until we moved here"


Tankönyvi példa az első.

Ez azért van mert "amerikai angolban" gondolkodom?



2021. ápr. 14. 08:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A tankönyv azért nyomatja az 1.mondatokat, mert a use to is egy szerkezet.
2021. ápr. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
48%

Az used to-s szerkezet és helyesebb, jobban is hangzik mert ez azt fejezi ki hogy az elött a mùltban de már nem. Meg szerintem (bár ebben nem vagyok biztos) amit te mondasz annak az elején past perfect lesz. Szòval I hadn’t/ I had never believed in ghost until/before I visited a haunted house.

Amùgy mit akarsz mondani ezzel az Amerikai angollal? Mert nem értem, ennek a nyelvtanhoz nem sok köze van a tankönyvekben pedig általàban brit angolt tanítanak.

2021. ápr. 14. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

2# Nem tudom megnézettem, "gammar check" oldalakkal azt mondják nincs benne hiba, gondolom a had/hadn't elhanyagolható (úgy sem hibás ha beírom őket)


Amerikai angolra azt értettem, hogy nem követi a pontos nyelvtan használatot, inkább a legegyszerűbbet.


"jobban is hangzik" ezzel vitatkoznék

"Régen nem hittem a szellemekben" kontra "Sosem hittem a szellemekben" nekem ez jobban hangzik

2021. ápr. 14. 09:56
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezek, mondjuk, nem a legjobb példamondatok, mert simán elhagyható lenne belőlük a "use to" és a jelentésük semmit sem változna, és semmit sem hiányolnánk a mondatból, hiszen a used to jelentéstartalmát az until is ugyanúgy hordozza.

A tagadó didn't use to emiatt sokkal ritkább, mint az állító used to. Amikor használják, akkor ott sokkal erőteljesebben és egyértelműbben szembe állítják a múltbeli szokást a jelenlegivel:

She didn't use to like poems, but now she does.

Ha ebből elhagynánk a use to-t, akkor kéne valami helyette, pl. egy before a tagmondat végére: She didn't like poems before, but now she does.

Ezek az until-os példamondatok nagyon erőltetettek, sokkal természetesebben is meg lehetne őket fogalmazni, pl. úgy is, ahogy te tetted.

2021. ápr. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Azok a mondatok a neverrel, azok nem jók.
2021. ápr. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
5: De, teljesen jók. Magyar logikával persze nem jók, de az angolban a never-t nem mindig, és nem kizárólag 'soha' értelemben használják.
2021. ápr. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
#6 de ki írta, hogy magyar logikával nem jók? :D Azok nem jó angol mondatok. Tanuljál még.
2021. ápr. 15. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

7: Létezik angolnyelvtudás a tankönyveken túl is. Látszik, hogy te még nem tartasz ott, mert akkor nem állítanál valótlanságot. Néhány példa a never általad kifogásolt, ám valójában teljesen bevett és hétköznapi haszálatára:

I was waiting for his call all day yesterday, but he never called me. - Tegnap egész nap vártam a hívását, de nem hívott.

No wonder he didn't get that job because he never even showed up for the job interview. - Nem csoda, hogy nem kapta meg azt az állást, hiszen el sem ment az állásinterjúra.

2021. ápr. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A till gyakorlatilag az until rövidült verziója,legalábbis én sok helyen ezt olvastam.
2021. máj. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#7: jó helyről kell angolt tanulni. Te úgy beszélsz, hogy benn vagyok a szobába', meg majd meglássuk, azért, mert van, aki így nyilatkozik?
2021. máj. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!