Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Így ártok a srácnak a magyar...

Így ártok a srácnak a magyar tanulásba?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék valamilyen nyelvet megtanulni, nos, talalkoztam az interneten egy lengyel sráccal, tud angolul, de nem szereti, mert szerinte csúnya nyelv. Ukránul,belorosz(Feherorosz) ,szerb,török nyelveken tud magyart 2 éve tanulja. Gondoltam akkor én meg írok neki, beszéltünk is vagy 2 órát, ilyen google fordító angol és magyar nyelven, írt nekem lengyelül meg beszélt is... ha hallottátok volna.. na a lényeg, hogy én élveztem, írtam neki szavakat magyarul angol fordításba, betüket kiejteni mutattam meg városok nevét ejtettük ki.


Ilyennel nem ártok senkinek, igaz? 2 éve tanul magyarul, egzotikus nyelvnek gondolja a nyelvünket. Örülök neki, hogy összefutottam vele, de nem akarok rosszat.


2021. ápr. 16. 00:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy ártasz. Mindig jót tesz egy beszélgetés egy anyanyelvi beszélővel, ha a kiejtést is gyakoroljátok, akkor meg főleg.
2021. ápr. 16. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ártasz neki, hogyha baromságokat mondasz, máskülönben hasznos vagy számára.

Emlékszem, amikor cserediák voltam, a „vicces” honfitársak azt tanították a német diákoknak, hogy a magyarok úgy köszönnek, hogy „pénzért szopok”. Engem akkor nemhogy a szekunder, még a tercier szégyenérzet is elfogott...

2021. ápr. 16. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%

Jaj istenem 2-es!!😂😂😂

Nem ártasz neki, sőt!

2021. ápr. 16. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ilyet én nem csinálok.


Köszi. :) egész éjjel ezen gondolkodtam, hogy mit csináljak, hogy sokat értelmesen tudjak vele beszélni, sajna az angolom rossz így google bácsi segít, de nagyon élvezem ezt a szitut. Srác meg egy zseni, 5 nyelven beszél, nekem a dédpapám beszelt 7 nyelven máig sem értem , hogyan?

2021. ápr. 16. 11:06
 5/6 anonim ***** válasza:
Amiből csak egy nyelv nem szláv (a török).
2021. ápr. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Gőgős gúnár Gedeon mesét ajánlottam neki, szerintetek jó? Egyszer, talán holnap elkezdem neki olvasni, vagy beszkennelem, átküldöm neki, neten nem találom. Jó ötlet?
2021. ápr. 17. 01:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!