Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Járnátok így nyelvtanfolyamra?

Járnátok így nyelvtanfolyamra?

Figyelt kérdés

Két félévet tanultam a nyelvet az egyetemen, majd részt vettem kettő két hetes kurzuson és csináltam egy A1 szintű vizsgát. Most jelentkeztem egy másik, A2-es csoportos tanfolyamra (igazából csak ezt találtam, ami szimpatikus és megfizethető volt). Ez a tanfolyam is olyan mint amin én tanultam, heti két 90 perces óra, anyanyelvi tanárral, kis létszámban, tök jó. Viszont nagyon keservesen megy, azt érzem nekem nincsen meg a kellő tudásom és túl sok hiányosságom van, amit nem tudok bepótolni. Ez nagyrészt szerintem abból adódik, hogy ezen a tanfolyamon teljesen más tankönyveket használnak, ezeknek a könyveknek más a felépítése, más nyelvűek (magyarul íródtak, én pedig angol nyelvű könyvből tanultam és most picit ez is furcsa)... és én eleve később tudtam rendesen bekapcsolódni a tanfolyamba, tehát pár óráról is lemaradtam. Sok dolgot én már tanultam, amik még csak a következő leckékben jönnének elő és ugyanígy fordítva, valamiről még életemben nem hallottam, ami itt már alapvető és az előző könyvben már tanulták. Úgyhogy a legtöbb órához nem tudok hozzászólni, sokszor csak hallgatom, próbálom kitalálni miről van szó, próbálok válaszolgatni stb., de nem úgy megy ahogyan kellene. A házikkal is kínlódok, mert igazából már az is rengeteg időmet elveszi, hogy egyáltalán bepótoljam a hiányosságokat. Amúgy szeretek nyelvet tanulni, ezt is vártam már és úgy terveztem szépen egymás után csinálom majd a kurzusokat, de kicsit csalódtam ezt el kell ismernem és most nem tudom mi legyen. Ti járnátok így tanfolyamra?

A legjobb persze a magántanár lenne, de azt nem tudom megfizetni és nem találtam más tanfolyamot sem, ami ennél jobbnak tűnik. Egyedül pedig félek nem lenne elég hatékony, szükségem lenne a tanárra, aki tud visszajelzést adni és segíteni.


2021. ápr. 17. 19:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem én járnék tovább és folyamatosan, ha lehet minél gyorsabban pótolnám befele a hiányzó tudásomat. Vedd meg esetleg az előző könyvet, abban valószínűleg el is magyaráz a könyv maga minden témát, így abból könnyebb lehet tanulni, mint random kiguglizni a dolgokat. Ahogy bepótolsz minden, onnan már lazán fog menni az egész.
2021. ápr. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen, ezt csinálom most, csak így igazából sosem érem utol magam. Ugye, közben a tanfolyamon is haladunk az anyaggal, kapunk házit stb., én pedig le vagyok maradva és próbálom utolérni őket. Szóval így nem nagyon tudok a saját tempómban haladni.

Az előző könyveket nem szeretném megvenni, önálló tanulásra szerintem nem alkalmasak és igazából nem is igazán tetszik a könyv, drágának találom ahhoz képest amennyire használható. Valamint főként szókincsbeli hiányosságaim vannak, azt pedig így is úgy is gugliznom kell.

2021. ápr. 18. 01:38
 3/7 anonim ***** válasza:
A tanár nem tudna segíteni? Biztos megérti, hogy később jöttél, nehezen megy, hátha tud adni néhány feladatot, amikkel gyakorolhatsz. Egyébként milyen nyelvről van szó?
2021. ápr. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A tanár rendes, megérti, segít, megvárja amíg rájövök a megoldásra, türelmes, nem cseszeget stb., de azért ez nem túl hatékony így. Nekem is van több könyvem meg mindenféle anyagom a gyakorláshoz, de nem nagyon jut rá időm.

Kínai.

2021. ápr. 18. 12:17
 5/7 anonim ***** válasza:
Levelezőtársra nem gondoltál? Szerintem nagyon sok anyanyelvi beszélő (vagy magasabb szinten lévő tanuló) szívesen segítene, érdemes körülnézni a neten, hátha találsz valakit (Tandem, Interpals, Mylanguageexchange, amik így hirtelen beugranak).
2021. ápr. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ezeket már használtam korábban, többször is. Nekem annyira nem vált be. Nem tudom, hogy én csináltam valamit rosszul, nem voltam szimpatikus vagy mi lehetett az oka, de nem találtam normális beszélgetőpartnert ezeken az oldalakon/appokon. Sokan nem reagáltak az üzeneteimre vagy esetleg elkezdtünk beszélgetni és eltűntek, engem pedig többnyire nem nyelvgyakorlás céljával találtak meg a külföldi férfiak... Neked bevált? Ha igen és tudsz adni valami tippet, akkor azt megköszönöm. Igazából nekem tényleg az is nagy segítség lenne, ha valaki ki tudná javítani a hibáimat, tudna segíteni a tanulásban, beszélgetni stb., úgyhogy gondolkoztam ezen is. Valamint kerestem itt élő, itt tanuló kínaiakat, akik esetleg olcsóbban/ingyen is tudnának segíteni nekem, de eddig nem jártam sikerrel.
2021. ápr. 18. 13:44
 7/7 anonim ***** válasza:

Én ugyan nem kínait tanulok, hanem németet, de nekem is elég sokat kellett keresgélnem, mire találtam valakit, akivel kölcsönösen szimpatikusak voltunk egymásnak. Azt tudom tanácsolni, hogy írj rá minél több emberre, mondd el, hogy milyen szinten vagy most és mi lenne a cél, illetve hogy szeretnéd, ha kijavítanák a hibáidat. Az sem árt, ha a nyelven kívül is van közös témátok, mi például mindketten túrázunk, de ez tényleg bármi lehet.

Egy ideig próbálkoztam olyanokat keresni, akik német anyanyelvűek és szeretnének magyarul tanulni, ez nálad nem tudom, hogy mennyire gyakori, de ki tudja.

És a tanulók keresése jó ötlet, ha kiírnád esetleg egy helyi csoportba Facebookon, szerintem találnál rá jelentkezőt. Sok sikert, remélem, megoldódik :-)

2021. ápr. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!