Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egyetem alatti nyelvtanulás? ...

Egyetem alatti nyelvtanulás? Most középiskolában franciát és angolt tanulok, ezeket egyetemen is szeretném folytatni (vagy talán német). Van erre lehetőség vagy hogy van ez? Csak magántanárnál lehetséges? Közszolgálati érdekelne főleg

Figyelt kérdés

2021. ápr. 18. 22:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én az NKE-n tanulok, van többféle nyelv nálunk, japán, orosz, francia, spanyol, olasz, kínai, arab pl.

Angolt és németet viszont többnyire csak szakmaiból tanítanak, tehát B2-C1 szinten van belőlük gazdasági/politikai/katonai szaknyelv. A többi a 0-ról indul.

Szaktól függően lehet, hogy kötelező is lesz neked a nyelvtanulás (nemzetközi igazgatási, nemzetközi biztonság- és védelempolitikai szakokon főleg), de szabadon választható tárgynak vehetsz fel nyelvet más szakról is. Problémát az jelenthet, ha kötelező tárgyad időpontjában van a kiszemelt nyelv.

Ha minden félévben sikerül felvenned 6 féléven át, akkor olyan B1-B2 szintre lehet eljutni az egyetemmel.

Heti 2x1,5 órában van a nyelvtanítás, 10-15 ember van egy csoportban.

2021. ápr. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szuper hasznos válasz. Köszi :)
2021. ápr. 19. 22:14
 3/3 anonim válasza:
52%
Szia én a PTE-re járok és itt is ugyan úgy vannak nyelvi kurzusok egészen kezdőtől és félévente más a felhozatal.
2021. ápr. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!