Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Negyedik idegen nyelvnek...

Negyedik idegen nyelvnek melyiket válasszam és miért? Olasz, szlovén vagy cseh?

Figyelt kérdés
Idáig megtanultam angolul, oroszul és németül, mindet napi szinten használom és úgy érzem elérkezett az idő, hogy belevágjak valami új nyelvbe. Azért ezek merültek fel, mert Szlovénia a kedvenc országom, Csehországgal egyre szorosabbak a gazdasági kapcsolatok az olasz pedig csak egyszerűen tetszik.
2021. ápr. 21. 01:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Válaszd azt ami a legjobban tetszik, amelyikről úgy érzed hogy legjobban tudnád hosszú távon használni. Az is szerepet játszhat a választásban hogy itthon/máshol mire tudod használni de hiába tanulsz valami hasznosat ha utálod az egészet. Ezeket igazából csak te tudod eldönteni, innen senki nem fogja tudni. De ha már itt tartunk akkor nekem az olasz tetszik a felsoroltak közül a legjobban.
2021. ápr. 21. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
75%
Én is azt mondom, hogy azt válaszd, amelyiket a legszívesebben tanulod. Ha viszont a hasznosságot nézed, a csehet válaszd.
2021. ápr. 21. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyet értek az előttem szólókkal, hogy azt válaszd ami neked legjobban tetszik.


Amúgy ha azt nézzük hogy milyen nyelveken tudsz szerintem a szlovén és a cseh nyelv megtanulása könnyebb lenne az végett hogy már oroszul tudsz és ezek is szláv nyelvcsaládba esnek, de amúgy ha azt nézzük, hogy valami újabb hangzású nyelvet akarsz kipróbálni akkor az olaszt válaszd.

2021. ápr. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egy év alatt tanultál meg 3 nyelvet? Atyaég, ezt hogy csináltad????
2021. nov. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!