Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi idő alatt lehet letennk...

Mennyi idő alatt lehet letennk eszperantó nyelvből a vizsgát?

Figyelt kérdés

Kb 5 hónap alatt, aktív tanulással fel lehet készülni egy komplex nyelvvizsgára?

Magántanárral csinálnám, kell a diplomához.



2021. ápr. 22. 17:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%

Ez nem a hónaptól függ, hanem hogy napi hány óra tanulást fektetnél bele. Egy B2-es nyelvvizsgához nagyjából 300 tanóra + 300 saját tanulással töltött óra szükséges, azaz összesen 600 óra, ami napi átlag 4 órát jelent.


Vannak benne ismeretlen változók, hogy mennyire jó a nyelvérzéked, ami csökkenthet vagy növelhet az időn.

2021. ápr. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Több éve tanulom az angolt, valamennyire kialakult a nyelvérzékem. Elkezdtem ezt is magamtól tanulni, de egyetem mellett magam nehéz. Így kerestem egy tanárt. Hajlandó vagyok akár napi 3-4 órát foglalkozni vele. Ha belegondolok sok, de kitartó vagyok. És mennyire nehéz? Az angoltól könnyebb. Pl a beszéd az angolban elég jól megy, a szövegértés ami nem annyira, és a hallott szöveg értéssel van problémám főleg.
2021. ápr. 22. 17:17
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Sok gyakorlással semmi nem lehetetlen.

A hallott szöveg értést sajnos csak feladatok gyakorlásával tudod fejleszteni, mivel egy "mű" nyelv, nincs természetes kapcsolat vele a tv-ben, rádióban, zenében..

2021. ápr. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanennyi energia- és időráfordítással akár az angol nyelvvizsgád is meglehetne, ha már van valamennyi alapod. Annak nagyságrendekkel nagyobb hasznát vennéd.
2021. ápr. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Simán.
2021. ápr. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Megvan az oka hogy miért gondolkozok már inkább ebben. Köszönöm az eddigi válaszokat.
2021. ápr. 22. 21:26
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Míg más nyelvekből kb. 600 óra tanulás szükséges a középfokú szint eléréséhez, eszperantó esetén ez csak kb. 150 óra. Ez nagyban köszönhető a nyelv logikus szóképzési rendszerének, nem kell minden egyes szóhoz külön megtanulni a főnévi, melléknévi, igei, melléknévi igenévi alakjait, mert a végződés megváltoztatásával ugyanúgy képezhető bármely szóból bármilyen szófajú alak.

Bár hagyományos TV-ben, rádióban valóban ritkán találkozni az eszperantóval, de internetes rádiók (pl. Muzaiko [link] podcast-ok (pl. Varsovia Vento [link] Youtube csatornák (pl. Chelsea Rae Moses https://www.youtube.com/channel/UC8wecSB93wO94hX4d96NZWA, Kejti https://www.youtube.com/channel/UC9cD5GI3Jfh92hUuqmt8eIQ) vannak eszperantóul. Valamint számtalan rendezvényen lehet találkozni eszperantistákkal, rendezvénynaptár itt található: [link]

2021. ápr. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
30%

Én diplomához nem fogadnám el az eszperantót. Azért hozták be a nyelvvizsga-követelményt, hogy a diplomás szakember képes legyen a szakterületét, ismereteit idegen nyelven is bővíteni ill. terjeszteni, szakirodalmat olvasni vagy akár publikálni. Az eszperantó – és ha már itt tartunk, a lovári – ennek a célkitűzésnek igen korlátozottan felel csak meg. Egy magára valamit is adó szakember nem eszperantóul fog publikálni, mert az csak egy nagyon szűk réteghez érne el; ha meg publikál pl. angolul, okafogyottá válna eszperantóul is publikálnia.

Hobbiként persze meg lehet tanulni eszperantóul, de egy diplomás szakembertől – a tanártól a mérnökön és az orvoson át az ügyvédig – igenis elvárható, hogy legyen valamilyen, a szakterületén hasznosítható nyelvtudása, ami egyre és leginkább az angol, és ne csak a "megúszós" látszatot keltő eszperantót beszélje.

2021. ápr. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
30%
A legtöbb szakra, amiket néztem (gazdasági szakok) el sem fogadják, csak az angol-spanyol-francia-olasz-orosz-kínai-japán nyelveket a diplomához. Teljesen egyetértek a 8-assal, szerintem kifejezetten ciki, hogy külföldön egy diplomás ember nem tud megszólalni.
2021. ápr. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
54%
Arról nem is beszélve, hogy ha az illető állást keres és a jelentkezési lapján csak eszperantó tudás szerepel, azzal már rögtön olyan képet festhet le magáról, hogy esetleg szereti a munka könnyebbik végét megfogni, és máris hátrányba hozta magát a pl. angolul tudó jelentkezőkkel szemben.
2021. ápr. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!