Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Origó vagy telc nyelvvizsga?...

Origó vagy telc nyelvvizsga? B2, angol

Figyelt kérdés

Lenne par kerdesem ezekkel a nyelvvizsgakkal kapcsolatban. Nyilvan mindketto nehez a maga modjan szoval ezt meg sem kerdezem.

Először is arra lennek kivancsi hogy a Telc nyelvvizsgat miert tartjak nehezebbnek? Illetve ha nezehebb miert nehezebb mint az Origo?


Az Origo nyelvvizsgaval ugyanannyit ernek kulfoldon mint egy Telc nyelvvizsgaval?


Illetve ha en jobb vagyok irasban mint beszedben akkor nekem melyiket ajanlanatok?


Egyebkent barmilyen egyeb infot szivesen fogadok olyanoktol akik valamelyiket megcsinaltak. Elore is köszi a valaszokat!



2021. ápr. 25. 19:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az Origo kétnyelvű, a Telc egynyelvű nyelvvizsga.

Írásbelin különbség:

Origon fordítási feladat van, Telc-en nyelvhelyességi. (Szövegértés és szövegalkotás ugyanúgy van mindkettőn.)

Szóbelin:

Origon a vizsgáztatóval beszélgetsz, Telc-en egy másik vizsgázóval. (Utóbbi egy picit talán nehezebb.) (Hallott szövegértés része mindkettőnek van).


Én Origora készülök most, mert a fordítás az erősségem, a lányom Telc-et csinált, ő nem szeret váltogatni a nyelvek között, neki ez jött be jobban.


Mindkettő nemzetközileg akkreditált és Magyarországon is mindenhol elfogadott nyelvvizsga, ezen a téren nincs különbség.

2021. ápr. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ertem. Koszonom a valaszt!

Es olyat lehet illetve van ertelme, hogy mondjuk Telc irasbelit csinalok es Origo szobelit? Lehet ebbol barmilyen gond vagy ugyanugy el fogjak fogadni mindenhol?

(egyeb esetben is kulon tennem le az irasbelit es a szobelit)

2021. ápr. 25. 20:03
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze, lehet variálni. Úgy is elfogadják! Sok sikert kívánok!
2021. ápr. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Lehet ilyet simán. Ahogy neked a legjobb, úgy csináld! Nézz meg mintafeladatokat, néhány fent van a nyelvvizsgaközpontok honlapján is, de meg lehet venni könyveket is.
2021. ápr. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy nem kell ám megijedni a Telc-es szóbelitől! Lányom aggódott, hogy miután mindent elmondtak a témáról, egymásra vártak a partnerével, hogy szólaljon már meg a másik. Azt hittük, ez majd a pontokban is megmutatkozik, de 100% lett a szóbelije, úgyhogy ez nem okozott problémát!
2021. ápr. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Külföldön az origóról a kutya sem hallott, leginkább Magyarországon ismerik el. Az oldalukon is azt írják, hogy államilag elismert nyelvvizsga. Az origot csináltam meg márciusban németből, ez azért egyszerű, mert végig lehet szótárat használni. Meg az is könnyít, hogy egy vizsgáztatóval beszélgetsz és nem egy idegennel, aki nem biztos, hogy úgy beszél, hogy meg is érted...
2021. ápr. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én februárban az origó B2-t csináltam meg, de én is ajánlani tudom. Van hozzá több felkészítő könyv is, amiket belehet gyakorolni.:)
2021. máj. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
74%
Kedves utolsó hozzászóló, leírnád hogy mely könyvekből tanultál? Köszönöm! Kérdező, bocsi az offért.
2021. máj. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!