Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Bárki megtud tanulni angolul?

Bárki megtud tanulni angolul?

Figyelt kérdés
Egyszerűen mikor elkezdek nézni egy oktató videót, érzem hogy nekem ez nem megy. Általában 10 perc után hagyom is az egészet. Létezne hogy ez nekem nem menne? Nem beszélek semmilyen idegennyelvet. Valaki esetleg tudna segíteni, mivel kezdjem el egyáltalán? Válaszokat előre is köszi.
2021. ápr. 30. 03:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mennyire beszéled a nyelvet? Ha már az alapoknál problémák vannak akkor én a helyedben felkeresnék egy tanárt/valamilyen tanfolyamot mert ha már az alapok nem mennek akkor a többi része sem fog. Iskolákban is egy csomószor abból adódik a probléma hogyha pl nem tanítják meg valakinek normálisan a sima múlt időt akkor nem csoda hogy a passzív folyamatos befejezett múlt nem fog neki menni. Ha már jobb szinten vagy akkor szerintem próbáld meg erőltetni a dolgot, nézz és olvass csak angolul dolgokat stb hiszem gondolom van valami célod azzal hogy megtanulj angolul, a tanulás közben amikor fel akarod adni akkor gondolj erre. Viszont ilyenkor sem lehet rossz egy tanár, csak ha megvannak az alapok akkor arra magadtól már könnyebb építkezni. Amúgy szerintem valamennyire mindenki meg tud (kivétel az akinek egyéb tanulási nehézségei vannak, de ezt nem említetted). Elég sok ismerősöm van és nem mindenki volt perfect angolból de végül mindenkinek meglett a középfokú nyelvvizsgája aki akarta. Aki meg leszarta az egészet annak nyilván nem lesz meg. 10 perc egy rendes nyelvtanulásra nem nagyon elég, akkor már inkább úgy kéne hogy ritkábban de hosszabb ideig. 10 perc alatt max átveszed hogy mi az amit éppen tanulsz de ennyi idő alatt még feladatokat sem tudsz megoldani.
2021. ápr. 30. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
#1 válasza, + szerintem akkor hatásos a tanulás, ha sokféle módon kapod ugyanazt az információt, tehát kép, hang, írás, esetleg mozgó kép formájában is, mert így, ha vizuálisabb vagy, akkor is jobban rögzül.
2021. ápr. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Elsősorban köszönöm mindenki válaszát, rendesek vagytok. Nincs tanulási nehézségeim, illetve így hogy mennyire beszélem a nyelvet kb semennyire. Bár pár kifejezést,mondatot szavakat így tudok mivel videojátékozás során ragad rám "valami". most gondoltam neki hogy itt az ideje mert úgy érzem illene tudnom nekem is beszélni angolul társalgási szinten, de mikor ránézek a nyelvtani részre már el is megy a kedvem, természetesen ezen fogok változtatni a jövőben. Elkezdtem nézni a "Könnyen Gyorsan Angolul" YouTube csatornát. Remélem ez beválik, ti esetleg tudnátok segíteni mégis hol kezdjek neki ennek az egész nyelvtanulásba? Így angol tanár jelenleg most nem lehetséges. :/
2021. ápr. 30. 14:47
 4/6 Kartnyák GáborMartin válasza:
Bárki megtud tanulni. Egy nyelvet nincs olyan hoyg nincs. A kis babák is megtudják tanulni akkor te is.
2021. máj. 3. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Kartnyák GáborMartin válasza:
Előző vagyok. Ezekben a könnyen gyorsan. Csatornák feleslegesek. Én úgy tanultam alapszintet hoyg sorozatokat/filmeket néztem angolul angol felirattal.
2021. máj. 3. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát. :) Utolsó megpróbálom a te tanácsodat is, bár ilyenről azt olvastam hogy csak passzív nyelvtudást ad.
2021. máj. 3. 01:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!