Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Önállóan hogyan tanuljak németül?

Önállóan hogyan tanuljak németül?

Figyelt kérdés
Milyen könyvből? B1 szinten vagyok, és szeretnék először b2-ig majd c1-ig eljutni.

2021. máj. 3. 21:59
 1/1 Adrian.Leverkuhn ***** válasza:
100%

Nagyon ajánlom a youtube-on elérhető Easy German videókat. Szórakoztató interjúk a német utcákon, teljesen autentikus anyanyelvi videók. Én ki szoktam jegyzetelni őket, majd összeállítok egy kis prezentációt, amit folyékonyan elmesélek.


Érdemes filmeket, filmrészleteket keresni neten, különösen jók az olyan műsorok, amelyeket magyarul többször láttál és tudod előre, hogy kb. mit fognak mondani.

A kvízműsorokat is szerettem kezdetben, mert amíg a válaszoló gondolkodik a kérdésen, volt időm kikeresgélni az ismeretlen kifejezéseket.


A német Grimm mesék is szuperek (Grimm Märchen), vagy a Hupikék törpikék is elérhető (Schlümpfe), nagyon szépen beszélnek ezekben a mesékben és nem is túl gyors.


Könyvből a Studio B1-et használtam, a szituációkat és szövegeket kívülről tanultam belőle. A nyelvtanban nincsenek jó ötleteim, mert sosem voltam nyelvtanfanatikus. Egyszerűen a rengeteg élő példán keresztül szűrtem le bizonyos struktúrák használatát.


A nyelvvizsga szóbeli részéhez még a Sprich einfach B2 könyvet tudom ajánlani, tematikusan foglalja össze a legfőbb témaköröket szószedettel, érvekkel, képleírásos és prezentációs anyaggal.


Sok sikert a némethez.

2021. máj. 4. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!