Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szlovák nyelv mennyire nehéz?

Szlovák nyelv mennyire nehéz?

Figyelt kérdés

Tudom, mindenkinek más a nyelvérzéke és máshogy tanul. Kb mennyire összetett nyelv. Gondolok olyanra h ott a német nyelv, a németnek a nyelvtanja nem olyan egyszerű mint pl egy angol nyelv. Ehhez képest a szlovákot minek mondanátok? könnyen, közepesen vagy inkább nehezen tanulható nyelvnek?

Amúgy ha választnotok kellene akkor szlovákot vagy a románt tanulnátok?


2021. máj. 4. 15:35
 1/1 anonim ***** válasza:

A németnél valamivel könnyebb, de másmilyen. Nem ugyanazok a nehézségei ill. könnyebbségei a két nyelvnek. Én beszélek szerbhorvátul gyerekkorom óta, de a szlovák számomra néhány ponton logikátlan, hiába szláv nyelv mindkettő. Néhány éve tanulgatok csak szlovákul, egyébként nem vészes annyira.

A románról nemigen tudok mondani semmit, de szerintem nehezebb mint a szlovák.

De ne tántorítson el semmi, tanulj szlovákul, ha úgy gondolod. Egész klassz kis nyelv!

2021. máj. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!