Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nehéz oroszt tanulni?

Nehéz oroszt tanulni?

Figyelt kérdés
Fontos említenem,hogy 8 évig tanultam általánosban szlovákot,ami egyértelműen megkönnyíthetí az orosz tanulását,csak haszontalannak tartom a szlovákot,hogy bármit is kezdjek vele.Szóval az orosz mennyire nehéz?

2019. jún. 17. 19:11
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Ez szemelyfuggo.
2019. jún. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a szlovák sem haszontalan, idegen nyelvek ismerete - bármelyik is legyen - életed folyamán még bármikor hasznos lehet.

Az oroszoknál cirill ABC van, ami picit eleinte nehéz olvasni, de meg lehet tanulni. A kiejtés sem olyan szörnyű, elleben ott is van hímnem, nőnem, semleges nem ami ugye nincs a magyarban. Én 11 évig tanultam anno oroszt, gyerekként nem tűnt annyira nehéznek még a ragozás sem. Most van egy kollégám egy volt szovjet tagállamból, tök sok mindenre emlékszem amiről már azt hittem elfelejtettem! :)

Szerintem próbáld meg, aztán kiderül majd, hogy megy neked - egy próbát mindeképp megér!

2019. jún. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem nehéz nyelv.

Én 9 évet tanultam. Azért volt teljesen felesleges mert az akkor oktatási módszerekkel időelbszás volt a nyelvtanulás.


Ha cirill betűkön túl vagy akkor tulképp a szláv nyelvek már nagyon hasonlóak

2019. jún. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Elég más a logikája, mint a magyarnak, de jól tanulható nyelv és nagyon szép is (nekem legalábbis).
2019. jún. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!