Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire nehéz a szlovák nyelv?

Mennyire nehéz a szlovák nyelv?

Figyelt kérdés
Sajnos nem nagyon tudok azonosulni a magyarsággal, mivel nagyon valószínű, hogy az őseim csak elmagyarosított szlovákok voltak, a nevem is eléggé szlávos, ezért úgy gondoltam jobb lenne ott ahova tényleg tartozom és ehhez megtanulni a szlovák nyelvet
2019. jún. 21. 17:15
 1/5 Mihago ***** válasza:
Ha a véredben van, akkor menni fog. Én sváb vagyok, és számos idegen nyelven tanultam, de a németet döbbenetesen könnyen felvettem, és soha nem felejtettem belőle semmit.
2019. jún. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És neked mennyire távoli a sváb származás? Nekem kb. 300 éve élnek Magyarországon felmenőim, tehát nem mostani (mármint akkor a Felvidék is az ország része volt, de onnan jöttek)
2019. jún. 21. 17:53
 3/5 anonim ***** válasza:
Hagyd, a magyar népet már nincs hova lehúzni az odatartozásoddal, szerintem ne rontsd a szlovákok helyzetét.
2019. jún. 22. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem is szlovák származású volt, hanem cseh..
2019. jún. 22. 07:53
 5/5 anonim válasza:
Szia. Hát figyelj a szlovák nyelv elég nehéz ha világéletedben nem tanultad. Én 16 éven át tanultam (Magyarországon a Budapesti szlovák suliban), teljesen magyarkent. A mai napig elöfordul hogy egykét szót hibásan ragozok. Persze ez egyénfüggö hogy mennyire megy neked vagy nem. Probáld meg nem veszítesz vele semmit.
2019. júl. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!