Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik a legegyszerűbb angol...

Melyik a legegyszerűbb angol B2 nyelvvizsga, amit diplomához elfogadnak?

Figyelt kérdés

Már egy ideje járok angol tanárhoz, de még mindig nem megy kifogástalanul. Melyik a legkönnyebb?

ECL, EuroExam, Origo, Társalkodó, BME , ezeket néztem. De ha valakinek van egyéb ötlete, tapasztalata, kérem ossza meg. :(



2021. máj. 6. 10:41
 1/10 anonim ***** válasza:
69%
A nyelvvizsga szintje, azaz ez esetben a B2 azért van így jelölve, mert ez egy központilag egységesített szint, tehát nehézségben nincs különbség köztük.
2021. máj. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
Egyén függő is. Az euroexamet és az Origot mondják a legkönnyebbnek, de engem pl nagyon zavar hogy origon magyarul vannak a kérdések és fejben mindig at kell valtanom magyarról angolra és angolrol magyarra
2021. máj. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én 14 évesen tettem le az EuroExam -eset, szerintem könnyű volt, 96% lett. Azt ajánlom, hogy nézz bele a próba feladatsorokba a nyelvvizsgaközpontok honlapján, és azt válaszd, amelyik számodra megoldhatónak tűnik.
2021. máj. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%
origó azoknak jó, akik igazából messze nincsenek azon a szinten, mert rohadt sok hiányosságod nem derül ki, ha nem látja a vizsgáztató, hogy a feladatot magát se érted adott nyelven... mondjuk amiért komolyanvehetetlen, magyarországon kívül senki nem fogja elfogadni.
2021. máj. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek, én mindenkit felpontozok!

Élménybeszámolókat is szívesen fogadok!

2021. máj. 6. 12:17
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én pannont csináltam tavaly, és teljesen korrektek voltak. A hallott szövegtől tartottam a legjobban, de kétszer lejátsszák és nagyon tisztán beszélnek benne, nyilván C1-C2 szinten nem ilyen. :D

Szóval sima volt, ha kell a felsőfokú papír, akkor ott fogom megcsinálni, de nem hiszem, hogy nekem több nyelvvizsga fog kelleni.

2021. máj. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Telc. Egynyelvű, könnyű. Még a szóbeli is. Azt hiszem nem csak itthon fogadják el, de igazából külföldön senkit nem érdekel a papír. Itthon is csak az egyetemek verik magukat, hogy kell, meg a HR...

Külföldön jobban érdekli őket, hogy tényleg beszélsz és értesz e a nyelven.


Telchez szokott volt lenni hétvégi kurzus ahol a vizsgafeladatokat gyakoroltatják be veled. Nagyon hasznos és szerethető.

2021. máj. 7. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az Euroexam, nekem az volt (csak nekem b2 szakmai kellett) a legkönnyebb annó németül, ezért mentem angolból is rá.

Mivel főként a szókincsre mennek rá és nem a nyelvtanra.

2021. máj. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Egynyelvű a legkönnyebb, egyrészt nem stresszelsz rá a szótárra, mert ott sincs, másrészt rákattansz az elején az idegen nyelvre és benne is maradsz. Ez kicsit pszichika, de érvényes. Továbbá nem kell idióta, kötött szöveg fordításával kínlódnod. Viszont kell a szókincs mindenképpen, de ennek titka a sok olvasás-filmezés ami valljuk be mai világban főleg angolból hát lehetetlen elkerülni.
2021. máj. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem töltsd le minden nyelvvizsgához a mintafeladatokat és nézd meg, hogy melyik hogy megy.

Én most az iTOLC nyelvvizsgát próbáltam, még nincs eredménye. De a feladatok tetszettek. Illetve a LanguageCert nyelvvizsga feladatokat gyakoroltam. Nekem például az iTOLC esetén előnyt jelentett, hogy végig van netes szótár, így nagyon gyorsan lehet szótárazni, nagyon sok vizsgaalkalom van egy évben és 8 napon belül van eredmény, így nem sok idő telik el azzal, hogy nem tudod, készülj vagy sem a következő vizsgára.

Mikor elkezdtem célirányosan készülni, én is megnéztem minden nyelvvizsgának a feladattípusait. Volt olyan, ami annyira borzalmasan sikerült, hogy egyből ki is zártam. Ismerőseimnek pont az Origó és a Dexam ment könnyen, nekem azokban a feladatsorokban alig lett ponton. A Languagecertet sokan nehéznek gondolták, ott meg a gyakorló könyv feladatait megcsinálva szinte az összes tesztet 80% fölöttire írtam.

Úgyhogy ez szerintem egyéni, hogy kinek milyen típusú feladatok mennek jobban.

2021. máj. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!