Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » I have és I've got között mi...

I have és I've got között mi a különbség?

Figyelt kérdés

2021. máj. 7. 05:51
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
semmi
2021. máj. 7. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%
Ugyanaz. Az I've got-ot inkább a brit angolban használják.
2021. máj. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
28%

Simán csak rövidítés, mint az pl, hogy

it is, it's

i would, i'd

2021. máj. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi!
2021. máj. 7. 09:11
 5/9 anonim ***** válasza:
68%

"Simán csak rövidítés"

Ilyen oltári nagy sületlenséget keresni kell...

2021. máj. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%

Mert, szerinted mi, ha nem az?


[link]

2021. máj. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
90%

"Here’s the main difference between ‘have’ and ‘have got’: generally speaking, ‘Have’ is more common in North America and ‘have got’ is more common in the United Kingdom."


Még jó, hogy én is ezt írtam a másodikban:D


Amúgy az i've got-ot konkrétabban tovább tart leírni mint az I have-et szóval baromira nem rövidítés:D Az az I have got-nak a rövidítése, nem az I have-nek.

2021. máj. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
95%

Mentségemre szóljon, hogy azt olvastam a kérdésben, hogy mi a különbség i have és i've között.

Mea culpa.

2021. máj. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
50%

Mivel a kérdező a második “ have “ után nem írt “got- ot” nem igazán értem , hogy a segédige rövidítése érdekli vagy a birtoklás kifejezése , mert a kettő nem ugyanaz !

Feltételezem a birtoklásra gondolt.

Az “I have “alakot Használhatod múlt , jelen és jövő időben . Ezzel szemben az “ I have got “ voltaképpen csak jelen időben . Birtoklás, tulajdonság stb ilyen szempontból ugyanaz mindkettő. Beszélt nyelvben inkább az “I have got” alakot használják. Vannak speciális kifejezések , amelyeknél csak szintén “I have “ alakot használhatsz (étkezésnél , nyaralásnál).kérdés alkotásnál is eltérőek az alakjai, illetve tagadásnál!!

2021. máj. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!