Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy tanultál angol szavakat?

Hogy tanultál angol szavakat?

Figyelt kérdés
2021. máj. 8. 11:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Angolul olvastam, van az oxford kiadónak szintezett kis regénygyűjteménye. Ha például veszel egy B1eset, akkor minden olyan szót hátul szószedetben kigyűjt, ami a B1 szint felett van.


Másik módszer, hogy a sorozatokat/filmeket eredeti nyelven kezdtem nézni. Ha meghallgattam egy zenét akkor megnéztem a szövegét, lefordítottam az ismeretlen szavakat.


Azt mondják, hogy egy új szóval 10-szer kell találkozz, mielőtt rögzülne. Lehetőséget kell teremteni a "találkozásokra."

2021. máj. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kb. ugyan azt tudom elmondani, mint az előző kommentelő. Én iskolában tanulok angolul, Oxford kiadós könyvvel, és nagyon tudom ajánlani. Ha pedig már tudni fogsz egy alap szinten angolul, úgy nézel sorozatot/filmet, egy idő után fordítás nélkül is érteni fogod a legtöbb szavak jelentését (amiket nem iskolában tanultam szavak, mind így tanultam, és szinte sose néztem meg a jelentésüket, csak tudtam).

A duolingot is tudom KICSIT ajánlani. Ott elvégeztem az elejétől a végéig az angol képzést, és nem adott nekem sajnos semmi újat. És úgy, hogy a legtöbb témát már tanultam az iskolában, elmondhatom, alig tanított valamit. Viszont, ha kezdő vagy, az is segíteni tud valamit.

2021. máj. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!