Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ti hogy tanultatok angol...

Ti hogy tanultatok angol szavakat?

Figyelt kérdés
A szókártyán kívül.
2020. ápr. 19. 19:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Quizlettel tanulok.

Oda a szavakat pedig a sorozatokból, könyvekből, tankönyvekből írtam ki.

2020. ápr. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Én úgy hogy, pl tízesével tanulom őket. Leírom vagy kétszer az össze szópárt, majd letakarom az angolt, és leírom/kimondom angolul a szót. Aztán jön a kövi tíz és az előzőhöz ezeket hozzáteszem. Megint leírom őket (már mind a húszat), majd letakarom és leírom/kimondom angolul. Lassú, de hatásos gyakorlat szerintem.
2020. ápr. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Volt hogy úgyis tanultam,de elfelejtettem.

És nem tudom hogy tanuljam, hogy ne felejtsem el

2020. ápr. 20. 21:14
 4/6 válasza:
Duolingo-t próbáltad már? (Ha nem tudnád mi az: Ingyen letölthető alkalmazás, nyelveket lehet vele tanulni. Az angolt tanulhatod magyarról és ha már tudsz egy kicsit az adott nyelven (amelyiken tanulni szeretnél) kitölthetsz egy dolgozat szerűséget és a rendszer eldönti, hogy az alapoktól kell kezdened vagy egy bizonyos szintről). Én ezzel "fejeztem be" az angolt és viszonylag könnyen ment.
2020. ápr. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Tudom mi az és használom, annak ellenére,hogy túl egyszerű
2020. ápr. 21. 16:05
 6/6 anonim ***** válasza:

amikor tanulni kezdtem még nem igazán voltak népszerűek az ilyen appok, úgyhogy én sokat olvastam és szótáraztam. meg sorozatot néztem, zenét hallgattam.

de manapság sok app van, bár nem angolt tanulok velük, de a memrise és a drops nagyon jó. utóbbi sokkal interaktívabb, de az ingyenes verzió csak napi 5 percet enged :c

2020. ápr. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!