Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha egy nyelvet már több mint...

Ha egy nyelvet már több mint 5 éve nem használtam, vagy csak nagyon minimálisat, hogy a legkönnyebb újra felidézni?

Figyelt kérdés
Felsőfokig jutottam, akkoriban nagyon jól is ment a nyelv. Azonban az élet elsodort a közegtől, és nem volt szükségem rá, csak alkalomadtán, évente párszor. Most viszont újra szeretném használni, de nem sok mindenre emlékszem.

2021. máj. 10. 20:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha esetleg tudsz nézni olyan nyelven magyar feliratos filmeket az jó lehet szerintem.
2021. máj. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az amit az előző írt, de úgy nézd, hogy nem olvasod a feliratot csak ha már tényleg nem értel semmit. Állítsd esetleg lassított sebességre a lejátszást, hogy több időd maradjon gondolkodni. Ha felsőfokúan beszélted a nyelvet azt nem lehet 5év alatt elfelejteni, nyugi. Majd szépen lassan előjönnek az emlékek újra. Ha a sorikat túl hosszúnak tartod, akkor nézz youtube videókat. Keress valami híresebbet, mert azokhoz ha magyar nincs is, automatikusan létrehozott felirat szokott lenni és akkor tudod olvasni is amit hallasz, úgy könnyebb és még a helyesírás is visszajön.
2021. máj. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ne magyar felirattal nézd, hanem az adott nyelven!
2021. máj. 11. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#2

Alapvetően megértem amit mondanak, csak a szavakat kellene visszahoznom magamba.

2021. máj. 11. 12:12
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha megérted, akkor nézd az adott nyelvű felirattal. Olvass esetleg könyveket azon a nyelven. De a legalapabb ilyenkor, hogy magadban próbálj narrálni mindent az adott nyelven. Kb váltsd át a gondolataidat az adott nyelvre. Ez az elején nehezebb lesz, de ha nem jut eszedbe egy(vagy több) szó, annak nézz utána, írd ki valami sokszor látott helyre. Ha a gondolataid 40%-a idegen nyelven lesz, akkor már tudsz egyre jobban mondatokat alkotni. Én olyat is szoktam, hogy ha volt egy beszélgetésem, akkor azt felidézem és az egészet atfordítom a másik nyelvre. Remélem segít :)
2021. máj. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!