Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire gáz, ha 3,5 éve...

Mennyire gáz, ha 3,5 éve tanulok spanyolt, de egy árva mondatot nem tudok spanyolul?

Figyelt kérdés
Most vagyok 12-es és 9. óta tanulom a nyelvet. Az osztályból senki sem tud egy szót sem kb és kettessel megy át mindenki év végén valahogy, akkor is csak puskával. A tanár már 10. félévkor feladta a velünk való küzdést és csak leadja az anyagot, de hiába kezdtük előröl már többször is, egyszerűen lehetetlen küldetés vagyunk számára. 9. osztályban még ment a dolog egy ideig személyesen de mivel sose tanult senki így egyszerűen a tanár is így áll a 20 emberhez. Kinek a hibája ez? Nagyon gáz, hogy 4 év alatt a spanyol órák csak időhúzásnak voltak?

2018. jan. 31. 17:54
 1/6 anonim ***** válasza:
79%

Fura. Nekünk ez oroszból volt, mivel utáltuk a kötelező oroszt. Tagozatos osztály s 7 év emelt szintű tanulás után SEMMIT nem tudtam. Komolyan, 1-2 szó talán megmaradt, de halvány fogalmam sincs a nyelvtanról vagy másról, szövegekből semmit nem értek s ez már 1990-ben is így volt. Az utolsó évben már a tanárakat sem érdekelte a dolog.

DE 3.5 év után fogalmazás lassan, alapfokon még ment, tanultam én, csak gyorsan sikerült elfelejteni az utolsó évben.


Amit te írsz, az teljesen megfoghatatlan számomra. Ha nem lenne tanár, csak elolvasnátok a leckéket, megcsinálnátok a feladatokat, akkor is feljönne valami, már hónapok után (sőt nálam hetek, de én felnőtt vagyok és tudok tanulni, ha kell, vannak is nyelvvizsgáim rokon nyelvekből).

Nem lehet, hogy mindenki antitalentum a spanyolhoz...

2018. jan. 31. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%
Nem tudom, kinek a hibája, de nagy gáz, igen.
2018. jan. 31. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
59%
Igen, nagyon gáz. Azt írod, eleinte a tanár próbálkozott, az osztály pedig nem működött együtt, nem kell csodát várni.
2018. jan. 31. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
88%

Nem az számít, hogy mennyi ideje tanulod, hanem az, hogy milyen intenzitással, mennyi időt fordítasz rá, mennyit használod stb. Én általános első osztályától kezdve tanultam a németet, majd gimiben is folytattam, tehát 8+4 évig tanultam. Végig ötös voltam belőle, de egy pohár vizet nem tudnék kérni németül és akkor sem tudtam volna, tehát nem az van, hogy elfelejtettem (tavaly érettségiztem). Általánosban még szerettem, akkor jó tanáraink is voltak és akkor valóban sokat tanultunk, voltam versenyeken is, aztán jött a gimnázium és az egész “kárbaveszett” és meg is utáltam a nyelvet...Emlékszem, hogy a haladó csoportba kerültem a teszt alapján, de az abc-vel kezdtük és ugyanazt tanultuk, mint a kezdők. Utáltam a német órákat, mert halál unalmas volt, nem csináltunk semmit az egész órán csak bámultunk ki a fejünkből, a tanárunk is borzasztó volt. A kötelező dolgokat megtanultam a számonkérésekre, ötös voltam belőle, de semmit nem tudtam. Azóta már bánom, hogy nem tanultam otthon egyedül és nem jártam magántanárhoz, de igazából meggyűlöltem az egészet és azóta sem visz rá a lélek...Egy másik nyelvből viszont szereztem egy felsőfokút, valamint most kezdtem el tanulni egy másodikat is.


Ez egyrészt a tanár hibája is, hogy feladta és már eleve így áll hozzátok, hogy mindegy vagy esetleg már az elejétől kezdve rosszul tanított, rosszul magyarázott. Arra pedig nincs idő, hogy mindent újra és újra elmagyarázzon, mert haladni kell a tananyaggal. Valamint nyilván a ti hibátok is, ha nem tanultatok rendesen és ha az alapok nincsenek meg, ha az elején elkeveredsz, akkor már később azt nehezebb pótolni. Az a jó, ha folyamatosan tanulsz és fejleszted a nyelvtudásodat.

2018. jan. 31. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
46%
Elég gáz, mert nyelvészek szerint a spanyol a világ legkönnyebb nyelve.
2018. jan. 31. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, gáz.
2018. febr. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!