Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A BME nyelvvizsgán a B2...

A BME nyelvvizsgán a B2 szintű vizsga így épül fel, jól értelmezem?

Figyelt kérdés

Ha jól értem, akkor szóbelin a Beszédkészségnél a 3 vizsgarészt egyben pontozzák, a maximum 60 pontot pedig osztják 1,5-lel, így jön ki a végleges pontszám. Azt a részt viszont nem értem, hogy 6-8 kérdés valamilyen témában, Pannon vizsgán volt vizsga előtti beszélgetés hogy honnan jöttem, mit csinálok, izgulok-e stb... de azt a részt nem pontozták. Szóval ennél az első feladatnál csak kérdezgetnek egy témában, vagy magam előtt fogom látni a kérdéseket? A másik két vizsgarész világos.


írásbelin az egész feladatsor nálam lehet? Azaz nem veszik el 45 perc után mondjuk a szövegértési feladatsort? Pannon vizsgán emlékeim szerint elvették, külön volt az esszéírástól. Itt viszont úgy látom 2,5 óra van az egészre, ami nagyon jól hangzik. :D A feladatrészeknél pedig ha jól látom (3 feladat van) akkor nem elvárás, hogy mindegyik pont meglegyen minimum 40% hanem egyben kell a pontszám minimum 60%-a a sikerhez (csak mert más nyelvvizsgán részfeladatonként is minimum 40-et láttam). És ha jól emlékszem megoldólapra át kell másolni a megoldásokat majd.


előre is köszönöm, ha valaki elmagyarázza :)



2021. máj. 25. 19:47
 1/4 anonim ***** válasza:
FELDObNAK EGY TÉMÁT pl. a családodról ÉS 6-7 KÉRDést tesznek fel, a kérdések nem lesznek előre leírva.
2021. máj. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor hasonló mint más nyelvvizsgán.
2021. máj. 25. 22:57
 3/4 anonim ***** válasza:
2021. máj. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Utolsó ezen jót nevettem köszi :D
2021. máj. 26. 22:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!