Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Létezik olyan könyv/pdf, ami...

Létezik olyan könyv/pdf, ami angol kidolgozott tételeket tartalmaz magasabb C1 vagy akár C2 szinten?

Figyelt kérdés
Tisztában vagyok vele, hogy "bármi előjöhet", viszont van valamilyen forrás, ahol le van írva számos tétel kidolgozva szövegként, esetleg vázlatosan?

2021. máj. 28. 16:48
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
89%
Nem kértem,hogy magyarázd el. Nyilván rengeteg szó ismeretét követeli a C2 szint, és ha lehet értsd meg minden témát. Csakhogy ebben az az érdekes, ha vagy mar olyan szinten, simán kikövezteted a jelentését dolgoknak, tehát akkor is megérted,miről van szó, ha fejből nem tudnád az adott szót. Mint ahogy magyarul sem ismerünk minden szót. Azt meg nem állítottam, hogy C2 szinten vagyok. Teszteket töltöttem ki, és meglepően az egyiken egy hp-ot vesztettem, egy másiknál viszont jópár dolgot nem tudtam. Ami főleg verbal idioms-okból állt. Ugyanis pont ez az, native level környékén már ezeket illik tudni és használni. Egyébként most fogok majd nemsokára nyelvvizsgát tenni Angliában, abból úgyis kiderül milyen szinten vagyok.
2021. máj. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
"Nem kértem,hogy magyarázd el." Pedig szükséged lenne rá, de én nem tudtam elmagyarázni, ebből a dumából ítélve: "Nyilván rengeteg szó ismeretét..." nem igazán fogtad, hogy mit beszélek...
2021. máj. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
24%

Ez a kettő hogy jön össze? :D

"Azt meg nem állítottam, hogy C2 szinten vagyok."

"C2, native speaker. Nekem az a szintem"


"Megerteni valamit hogy mirol van szo, vagy erteni hozza - ket kulonbozo dolog."

Így van! Ebben igazad van. Csak azt nem érted (meg), hogy az atomszerkezetről lehet laikusnak is beszélni.

2021. máj. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Te írtál arról,hogy egy anyanyelvi beszélő minden témában jártas, ez pedig logikusan megköveteli, hogy ehhez bizony sok szót kell ismerni...ki nem fogott mit? Mellesleg a native speaker megfogalmazás egy csöppet árnyaltabb jelentéssel bír, mint ahogy te itt próbálod előadni, mert ha az lenne a mérce, hogy hányan tudnak érdemben megnyilvánulni az agykutatásról, vagy a geotermikus energiáról, akkor sok magyar ajkú is elhasalna. Márpedig a C2 (native level) az bizony anyanyelvi szintű beszélőt takar,általában aki az adott országban született automatikusan ide sorolandó-pl álláshirdetésekben is ezt jelenti. Amihez pl a helyes intonáció is hozzátartozik.
2021. máj. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Még mindig nem érted. De már nem próbállak meg felvilágosítani. Azért, ha eddig boldog sötétségben voltál e téren, hadd világosítsalak fel, hogy teljesen értelmetlen volt belekezdened velem egy vitába az EU által kidolgozott meghatározásokat tekintve. Mondhatnám, hogy engem aztán nem érdekel, mit gondolsz te a Common European Framework of Reference for Languages definíciójáról, de hát a jószívem miatt igyekeztem megértetni veled, mit gondolsz félre. De feladtam. Világosítson fel téged az EU. :D
2021. máj. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Tessék, itt elmagyarázzák kb. ugyanazt, amit én mondtam az első két percben Ennél többre nincs időm, de ez a 2 min is mindent elmondott szerintem.


https://www.youtube.com/watch?v=Jx5_23L97z4

2021. máj. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Most kicsit jobban beleástam magam a témába. Ezek nevetséges kérdések, egy középfokún tudnám elképzelni, talán az utolsó 2 komolyabb, de az se agysebészet. Meg ha ilyenek a jelöltek C2 vizsgaszinten akkor én már holnap megyek, mert őket simán lekörözöm!


https://www.youtube.com/watch?v=Z-zh_rPNaqU

2021. máj. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Még annyit akkor, hogy többeknek ajánlottam már itt, hogy megbeszélünk egy időpontot, akkor én felküldök egy C2 feladatot, és az előírt idő leteltekor legkésőbb megírod a válaszokat. Ezek a többek többé nem jelentkeztek. Pedig még azt a gonosz feltételt nem is mondtam, hogy az éppen bekövetkező nethiányra meg ilyesmire hivatkozás az nem érvényes. :)


No persze C2 alatt kimondottan a CPE-t értve, csak.

2021. máj. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Ráadásul lassan is beszél a vizsgáztató, aki meg találkozott már anyanyelviekkel tudja,hogy őrülten hadarnak. Velük dolgozni pl egész más..te éltél közöttük? Talán azért tűnnek el, mert nem tudják ki vagy Te és milyen alapon akarod őket tesztelgetni?
2021. máj. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Na, üres kijelentésekben jó voltál, hol van a válaszod?
2021. máj. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!