Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valaki le tudná nekem írni,...

Valaki le tudná nekem írni, hogy hogy zajlik egy origo szóbeli?

Figyelt kérdés

2021. máj. 28. 18:08
 1/8 anonim ***** válasza:

Először adatellenőrzés lapon, vagy gépen/tableten, utána pár "bemelegítő kérdés" következik. B2-n én olyanokat kaptam, hogy mivel és kivel mentem vizsgázni, mit ettem reggelire, mik a terveim a nap hátralevő részére.

Utána húztam egy szituációt kártyák közül, majd egy lapot is, amin 2 kép volt, közülük egyet kellett választanom. A képleírás után az egyik vizsgáztatóval "eljátszottuk" a szitut. Utána meg megköszönték és végeztünk. Ez 6 éve volt, és egy iskola volt az ottani városi vizsgaközpont. 4 éve megyeszékhelyen volt a C1-em, ott nagyon modernizálva volt minden :D Számot kellett választanom, amire a vizsgáztató kattintott, és ott jelent meg mindkettőnknek a szituáció leírása, meg a leírandó kép is később.

2021. máj. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
1-es köszönöm, de akkor a témákról mikor kell beszélnem?
2021. máj. 28. 18:39
 3/8 anonim ***** válasza:
Tényleg, azt most hirtelen el is felejtettem, elnézést😳😅 miután kihúztad/kiválasztottad a többivel együtt, a bemelegítő kérdések után, a képleírás előtt volt nálam.
2021. máj. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
és arról magadtól kellett beszélned, vagy kérdeztek a témában?
2021. máj. 28. 19:46
 5/8 anonim ***** válasza:
Engem egy jól irányzott kérdéssel tereltek át arra a részre, utána magamtól beszéltem róla. Ha valami pluszra kíváncsiak voltak, akkor megkérdezték, de én nem kaptam sok kérdést tőlük.
2021. máj. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
körülbelül hány perc volt az egész? illetve van valami jó ötleted, hogy hogy tudnék gyakorolni rá?
2021. máj. 28. 19:51
 7/8 anonim ***** válasza:

Nagyjából negyedóra körülre saccolnám, de bent gyorsabban megy az idő😅 Mindkét esetnél picit hosszabb ideig voltam bent, mint a többiek (kicsit rám jött a beszélhetnék, magamat is meglepve), szóval nem tessékelnek ki x idő után. Ha megakadsz, akkor pedig próbálnak segíteni. Ismerősöm szavaival élve: "annak lehet segíteni, aki hagyja" :D


Hangosan gyakorold a beszédet, és ha véletlenül becsúszik egy hiba, ne pánikolj, javítsd ki, és menj tovább. Ne ragadj le rajta. Próbálj minél természetesebben beszélni, és ne gondold túl a mondataid, nagy segítség, ha kicsit angolul gondolkozol a mindennapokban.

Merj bátran használni árnyaltabb kifejezéseket, és úgy vettem észre, hogy nagyon örülnek a vizsgáztatók, ha saját példákat hozol fel. Pl.: képleírásnál nekem egy utcakép volt, utca zenészekkel, kóbor állatokkal és meséltem egy sort az unokatesómról, aki épp akkor kezdett el gitározni.

Ne használj szlenget. Régen nekünk gimiben azt tanácsolták, hogy használjunk "felvezetőket" ilyen "to be honest, in my honest opinion, additionally" féleségeket. Ezzel is árnyaltabban fogalmazol, és egy pici időt is nyersz, így addig is tudsz a következőkön gondolkodni.

2021. máj. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséged
2021. máj. 28. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!