Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a különbség a két szó között?

Mi a különbség a két szó között?

Figyelt kérdés

A két szó a "carnage" és a "bloodshed". Ha jól tudom minden a kettő "vérontást" jelent, de mi a különbség a kettő közt? A válaszaitokat előre is köszönöm.

UI.: Szinonimák között is vannak árnyalatnyi különbségek.



#angol #szókincs #szinonímia
2021. máj. 31. 13:42
 1/5 A kérdező kommentje:

Carnage is a synonym of bloodshed.

As nouns the difference between carnage and bloodshed is that carnage is death and destruction while bloodshed is the shedding or spilling of blood.

2021. máj. 31. 14:14
 2/5 anonim ***** válasza:
Ide nem szabad eljutni. Egy szónak mindig lehet olyan értelme, amitől nem szó szerint értendő. Szerinted a vérontást nem használjuk magyarban az öldöklés kifejezésére? Akkor nem az a lényeg, hogy pontosan hány deci vér folyt ki.
2021. máj. 31. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem. Szóval csak fogadjam el, hogy szinonimák?
2021. máj. 31. 22:18
 4/5 anonim ***** válasza:
Bocs, inkább rugalmasan módosítanom kell. Ez sem biztos, hogy teljesen jó hozzáállás. Ettől még lehetnek jellegzetes használatok. Például az a gyanúm, hogy ha az első világháborúról van szó, akkor a carnage gyakoribb. Ezt csak a sűrű olvasás döntheti el (a netes szótár 10 példamondata ilyen különbségtételhez kevés), bár vannak szöveggyűjtemények, én általában a brit sajtó gyűjtést szoktam nézegetni, de ha van 800 előfordulás egy szóra, a fene fogja azt végigelemezni. Szóval C2 szinten lehet, hogy van differencia e kettőnél is.
2021. jún. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem, nagyon szépen köszönöm.
2021. jún. 1. 19:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!