Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 1 év alatt melyik világnyelvet...

1 év alatt melyik világnyelvet lehet az angolon kívül megtanulni nulláról középszintre?

Figyelt kérdés

2021. máj. 31. 23:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mennyit foglalkoznál vele napi szinten? A befektetett időtől függ, nem az eltelttől. Egyébként az emberek 95%-a képtelen középszintig megtanulni egy nyelvet ennyi idő alatt, a maradék meg ezzel foglalkozik.
2021. máj. 31. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
Spanyol
2021. máj. 31. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%
2021. máj. 31. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
49%
A spanyolt a legegyszerűbb. A franciának pedig eléggé hasonlít a nyelvtana az angolra, pont azért tanulják az angol anyanyelvűek igen gyakran második nyelvként. Nekünk persze furcsa.
2021. máj. 31. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Napi 1,5-2 órát tudnék vele foglalkozni.


Köszönöm a válaszokat 🙂

2021. jún. 1. 00:46
 6/7 anonim ***** válasza:
51%

Én kb másfél év alatt jutottam el olaszból B2-ig úgy, hogy nem foglalkoztam vele mindennap sőt, voltak olyan időszakok (néhány hét), amikor a kötelező minimumon kívül (házi feladat), nem is vettem elő. De mikor elővettem, az eléggé intenzív volt, több óra is egy nap és hatékony, hangos felelés, nem csak görnyedek a könyv felett. Most a C1 a cél, még idén meg szeretném csinálni, valamikor késő ősszel, úgy 2,5 alatt lesz meg a felsőfok.


Én is azt tudom mondani, hogy kérdés, mennyi időt szánsz rá heti, napi szinten, mennyire tudsz hatékonyan tanulni, egyáltalán van-e tapasztalatod az önálló nyelvtanulással. Mert oké, hogy mondjuk lesz egy tanárod, de ő úgyis csak az alapokat fogja átadni, az már rajtad múlik, hogy te mennyit ismételsz, mennyit gyakorolsz otthon. A legtöbben itt buknak el a nyelvtanulásnál, óráról órára csak a kötelezőket csinálják meg, maguktól nem veszik elő az anyagot, persze fél évvel később már nem is emlékeznek arra, hogy mit tanultak korábban, ha éppen nyelvtan van porondon, nem gyakorolja az illető akár magában a beszédet, a hallott szövegértést, egyáltalán az olvasást.


Én azt gondolom, hogy ha egy picivel több energiát belefektetek, simán meg lett volna az olasz egy év alatt. Érdemes olyan nyelvet választani, ahol nem megy el az idő egy teljesen új ABC begyakorlásával, esetleg aminek a nyelvtana ismerős (pl egy újlatin nyelv után egy másik újlatin nyelv), ami TETSZIK, amihez van több elérhető anyag, akár nyomtatott, akár online formában, YouTube-on, illetve az is jó, ha mondjuk egy kedvenc regényed, amit sokszor olvastál is elérhető az adott nyelven.

2021. jún. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
51%

Mit értesz azon, hogy világnyelv? Nem túl sok világnyelv van..

Az olasz ugyan nem világnyelv, de ha valamit, azt meg tudod tanulni középfokig egy év alatt, ha van egy kis rutinod.

2021. jún. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!