Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolból középszintű nyelvvizs...

Angolból középszintű nyelvvizsgára készülök, de a sport témakörnél akadályba ütköztem. Miről kéne beszélnem a candidate’s sporting activities és a mass sports pontokon belül?

Figyelt kérdés
BME-s nyelvvizsgáról van szó

#nyelvvizsga #angol #sport #B2 #BME-s nyelvvizgsa
2021. máj. 13. 23:23
 1/9 anonim ***** válasza:
28%

Amúgy totálisan teljesen mindegy miről, csak érintsd a pontokat amiket kell, de nyelvtanilag legyen jó.


Nem tudom mik azok a candidate's dolgok, de én tuti, hogy az olimpiáról kezdenék hadoválni valami egetverő marhaságot. Miszerint az lenne az igazi, ha ma is az ókori minták szerint meztelenül versenyeznének, mindenki tisztán indulna és mellbedobással lenne eldöntve a versenyszám. De a covid miatt kötelező lenne a maszk. Ha én lennék az olimpiai bizottság elnöke akkor arany-ezüst-bronzmaszkot osztanának ki.

2021. máj. 14. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%

Még jó hogy a kérdés a vizsgázó sport tevékenységeiről és a tömegsportról szól.


Én a helyedben elmondanám hogy mit sportolok és miért szeretem vagy hogy miért nem sportolok és miért nem szeretem a sportokat.

2021. máj. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
65%

Candidate’s sporting activities - a vizsgazo sportolasa - iskolaba, klubban. Uzott sport, kedvelt, nem kedvelt sport es miert.


Mass sports - pl. a futball.

2021. máj. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Teljesen mindegy. ő is készülhet az olimpiára futóként amihez utcai futóversenyeken készül, de a covid miatt most nem tud... A nyelvvizsga az nyelvvizsga, nem díszdoktori védés.
2021. máj. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem még ne menj vizsgázni, ha nem érted, hogy te vagy a candidate, és arról kell beszélned, te mit sportolsz, és mi a véleményed a tömegsportról.

Egyébként a versenysport és tömegsport előnyeit és hátrányait is említheted, összehasonlítva a kettő különbségét.

2021. máj. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat, sokat segített! :)
2021. máj. 14. 18:28
 7/9 anonim ***** válasza:
82%
Én a sport témakörön belül ezeket tanultam ugyanúgy BME-s nyelvvizsgára. Általánosságban a sport, tesi órák, pl hogy mindennapos tesi volt a suliban, akkor hogy vannak csapatsportok, egyéni, labdajátékok, extrém sportok. Én mit sportoltam, miért hagytam abba? Szeretnék-e sportolni a jövőben? Ha igen, akkor mit? Milyen pozitív hatásai vannak? Pl fitten tart, mentálisan jó hatással van ránk, egészséges azonban az élsport már megterhelő lehet és veszélyes. Most hirtelen ennyi jutott eszembe
2021. máj. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ez utan mintazhatod, csak vigyazz, mert tele van nyelvtani hibakkal.

[link]

2021. máj. 15. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2021. máj. 20. 00:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!