Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek mitől jó egy...

Szerintetek mitől jó egy magántanár?

Figyelt kérdés

Nagyon jól beszélek angolul és elméletileg, gyakorlatilag is értem a nyelvtant, és úgy döntöttem, hogy plusz keresetnek jó lenne, ha magánoktatásba fognék. Online csinálnám skype-on, de személyesen is vállalnék. A véleményeteket szeretném kérni az alábbi kérdések kapcsán:

1. Mi az, ami miatt ti elmennétek másik magán tanárt keresni?

2. Mi az, ami szerintetek jó magán tanárrá teszi az embert?

3. Ti hogyan építenétek fel a leoktatandó anyagokat, ha angolt szeretnétek tanítani? (Csak akkor válaszoljatok erre, ha tudtok angolul, és nem precízen kérdezem, csak címszavakban röviden, tömören)

4. Mi az a pénz, amit ti kifizetnétek egy magán tanárnak, és nem is túl kevés, de nem is olyan borsos ár?


A válaszokat előre is köszönöm!



2021. jún. 1. 07:24
 1/8 anonim ***** válasza:
88%

1. Akkor keresnék másik magántanárt, ha nem tartanám elég jónak a mostanit akár szakmailag, akár emberileg, akár azért, mert túl drágának ítélem.

2.Mitől jó tanár a tanár? Millió meg egy tényezője van. Szerintem a legfontosabb, hogy érzékeny legyen. Vegye észre, hogy miért vagyok ott, mit szeretnék elérni, hol tartok most, mik mennek, mik nem, és ennek megfelelően foglalkozzon velem. Ha valamit magyaráz, és nem értem, akkor el tudja teljesen másképp is magyarázni. Ilyesmik. A halálom az, amikor van a fejében egy betanult tanmenet, hogy oké, akkor most végigmegyünk ennek a könyvnek a 6. fejezetén. Én pedig hiába mondom, hogy oké, de ezek a dolgok nekem mennek, ne ezzel foglalkozzunk, hanem mással, akkor lefagy, mert csak erre készült fel arra az órára, és nem tudunk mást csinálni.

3. Erre lehetetlen így válaszolni. Attól függ, mi a célja a tanulónak. Jártam magánórákra azért, hogy az iskolai anyagot jobban értsem, jártam azért, hogy érettségizzek, hogy nyelvvizsgázzak, és jártam azért is, hogy szinten tartsam a tudásomat. Mindig az adott célnak megfelelően kell foglalkozni a tanulóval.

4. Megint csak attól függ... figyelembe véve, hogy az angoltanár azért nem egy ritka tünemény, 3-4000-nél többet nem szánnék rá óránként, mert ennyiért már anglisztika/angoltanár szakos egyetemisták is vállalnak órákat. Ha nagyon profi, akkor viszont ennek a dupláját is simán... anno, mikor középfokúztam, elmentem egy tanárhoz, és mondtam neki, hogy nem érdekel az angoltudás, momentán a nyelvvizsga kell. 4 hónap múlva megvolt a középfokú, úgy, hogy két másik tanár előtte azt mondta, hogy ez legalább 1,5-2 év, mire olyan jól fogok tudni angolul... Na ők tipikusan nem értették, hogy miért vagyok ott és miért nem.

2021. jún. 1. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
12%
Attól jó, ha szép, okos, szellemes, karcsú, jó lábai vannak (miniszoknyában tanít). Ja, és kis melle legyen.
2021. jún. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%
Ne haragudj, de nem sok érvet tudok felhozni amellett, hogy egy olyan, képzetlen, tapasztalatlan, önjelölt oktatótól tanuljak nyelvet, aki a gyakorikérdéseken akarja kikupálni magát, miközben tele van az internet TEFL anyagokkal. Próbálj meg utánaolvasni önállóan a dolognak, nem kell feltalálni a spanyolviaszt.
2021. jún. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
24%
2# és hívjon Onii-channak mi?XD
2021. jún. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
25%
Mindig vannak korlátoltak, akik nem értik a dolgot.
2021. jún. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
41%

Mitol jo egy magantanar?


Olyan, mint en.


- Feltudja merni a tanulo kepessegeit es igazodik is hozza.


- Nem a penzre utazik, nem huzza az idot!


- Cel, a leheto leggyorsabb megertes, elsajatitas elerese.


- Hitet, akaratot, tantargyszeretet ad a gyereknek.


- Ha a gyerek hanyag, visszaadja a penzet, de tobbet nem mehet hozza tanulni.

2021. jún. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
47%
Javaslat: A LE igekötőket ne tedd hozzá az oktatással kapcsolatos igékhez. Ha erted, erted. Ha nem erted, ne csináld.
2021. jún. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Te #6, szándékosan hanyagoltad azt a két apró tulajdonságot, miszerint:

1. tudja az angolt, és

2. át tudja adni a tudást?

:D

Az önreklám mindig büdös...

2021. jún. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!