Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Aki magától készült fel angol...

Aki magától készült fel angol felsőfokú nyelvvizsgára, az milyen segédanyagokból készült?

Figyelt kérdés

Szeretnék végre megtanulni rendesen angolul és nyelvvizsgát is akarok tenni, azonban tanár nélkül lehetőleg.

Van minimális alaptudásom, de nem tudom hogyan fogjak neki hatékonyan és miből készüljek, annyiféle könyv van.

Ha valaki egyedül/szinte egyedül készült fel, akkor milyen könyvekből tanult? Illetve ha valakinek van tapasztalata, munka mellett mennyi idő felkészülni? A nyaramat terveztem erre szánni, de közben szakmai gyakorlatom is van. Nyelvvizsgát kb télen szeretnék tenni.

Előre is köszönöm a válaszokat.



2021. jún. 1. 10:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát azt kell először eldönteni, milyen fajta nyelvvizsgát szeretnél tenni. Nekem origo van (c1) és az origonak van kifejezetten felsőfokú nyelvvizsgához is gyakorló könyve. Aztán a vizsgán is ugyanolyan típusú feladatok voltak, nekem segített.
2021. jún. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
27%

Minimális alaptudással az eléggé kétes. Régebben azt tartották, hogy egy nyelviskolás tanév kell a B2 után. Hát ezt konvertáld át magadnak, hogy heti kétszeri 3 óra nyelviskolalátogatás meg otthoni megfelelő rákészülések októbertől májusig az a te most elképzelt tempóddal mennyi. De manapság minden könnyebb, mert az emberiség folyamatosan hülyül, és ennek utána kellett menni.

Amúgy szerintem bármelyik járatos nyelvtanuló-sorozatból az Advanced kötet pont olyan jó erre, mint bármelyik másik.

2021. jún. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
74%
Most milyen szinten vagy, hogy érted, hogy minimális alaptudásod van? A felsőfokra készülés feltételezi azt, hogy túl vagy a középfokon, úgy értem, nemcsak papíron, hanem hogy tényleg magabiztossággal használod a B2 nyelvtant és a szókincset, erre lehet tovább építeni. A két szint között nagy ugrás van a témakörök nehézségében, felsőfokon sok, nem hétköznapi dologban kell ha nem is teljesen jártasnak lenni, de feltalálni magad, haladó nyelvtani szerkezeteket is könnyedén kell használnod. Ez már a nüanszokról szól.
2021. jún. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Gimiben tanultam középfokon, de nem igazán emlékszem rá. Használom a nyelvet, cikkeket, híreket olvasni, videókat nézek, amik érdekelnek, nagyjából érthetőek számomra. A nyelvtan és a szókincs gyenge, ez biztos.

Másik nyelvből van felsőfokúm, ezen tapasztalatok alapján kerülném a nyelviskolákat és a magántanárt, bár én gimiben tanultam a nyelvvizsgámra, meglehet hogy emiatt nem látom át jól. Egy bizonyos szint felett tuti kell majd tanár, de úgy gondolom, hogy sokáig haladhatnék egyedül.

Tudom, hogy necces, én is annak érzem. :(

Kitudnám tolni későbbre, mert mester felvételihez kéne, max egy félévvel később megyek, de nyilván jobb lenne hamarabb menni, ezért szeretnék próbálkozni.

2021. jún. 1. 13:09
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
beszeljangolul.com, ha egynyelvu a cel
2021. jún. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!