Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire fontos a kínaiban...

Mennyire fontos a kínaiban tudni a karaktereket leírni?

Figyelt kérdés
Azt mondták nekem sokan hogy nem kell megtanulnom őket mert felesleges, viszont akkor a nyelvvizsgát hogyan írom majd meg?

2021. jún. 6. 10:09
 1/3 anonim ***** válasza:
82%
A nyelvtudás és a nyelvvizsga két külön dolog. Ha csak érteni és olvasni akarod tudni a kínait nyelvvizsga nélkül, akkor el lehet lenni írás nélkül; amúgy viszont nem mondhatod magadról, hogy tudsz kínaiul, ha nem tudsz írni is.
2021. jún. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem is felesleges, egyszerűen nem tudok elképzelni olyan szituációt hogy kézzel kelljen írni. Géppel meg egy is úgy is tudsz, ha olvasni tudsz. A kínai írás max a kalligráfia miatt poén.

A HSK nyelvvizsgához Budapesten valóban kell tudni írni, de az újabb nyelvvizsgaközpontokban már lehet gépes vizsgát tenni, ahol elég gépelni. legközelebb úgy tudom Milánóban van erre lehetőség.

2021. jún. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogy a hsk 1-2 höz nem kell tudnod írni (Javítsatok ki, ha tévedek, mert nem vagyok benne biztos). Viszont, legalább ismertd fel őket. Az a legfontosabb. Én magam az írást is tanulom, de csak azért, mert én nem csak kiejteni, de írni is szeretném szépen. Azt javaslom, hogy az elején mondjuk amíg el nem éred kb. a hsk1 szintet addig csak a pinyint, a kiejtést tanuld meg az írásjegyel együtt, és csak utána kezd el leírni őket, mert az elveheti a kedved a tanulástól, ha nem sikerül. Sok sikert! 祝你好运!Nekem is nagy szükségem van rá. xD
2021. jún. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!